ساخت سوله در قزوین و شهرک های صنعتی قزوین

قزوین به دلیل داشتن بیش از 3500 واحد صنعتی و شهرک های صنعتی متعدد و دسترسی آسان به چهار آزاد راه مهم کشور (آزاد راه کرج – قزوین، آزاد راه غدیر، آزاد راه قزوین – رشت و آزاد راه قزوین - زنجان)، که از مهمترین شاه راه های کشور می باشند به عنوان یکی از مهمترین مراکز صنعتی دارای رتبه دوم صنعت توسعه یافته کشور به شمار می آید. با توجه به این توضیحات استان قزوین از لحاظ صنعتی، اقتصادی و جغرافیایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پس با در نظر گرفتن این موضوعات استان قزوین گزینه خوبی برای سرمایه گذاری اقتصادی محسوب می شود و کارفرمایان می توانند با برنامه ریزی درست به آینده ای روشن در پیشرفت تولید و صنعت دست یابند. یکی از اولین و پایه ای ترین ملاک در این زمینه داشتن سوله های متناسب با کاربری خاص می باشد.

سوله در قزوین

دلیل ساخت سوله در قزوین

استان قزوين از نظر جغرافیایی از شمال با استان های گيلان و مازندران، از غرب با استان‌های زنجان و همدان، از سمت جنوب با استان مرکزی و از سمت شرق با استان های البرز و تهران همسایه می باشد. استان قزوین در دامنه جنوبی سلسله جبال رشته کوه‌های البرز قرار دارد. استان قزوین به دليل داشتن ارتفاعات متعدد و بارش های متوسط از نقاط معتدل کشور محسوب می شود. استان قزوین از لحاظ موقعیت صنعتی یکی از مراکز بزرگ صنعتی کشور محسوب می‌گردد. استقرار این استان در نزدیکی تهران و کرج یکی از دلایل مهم سرمایه گذاری در این استان به حساب می آید. به دلیل ممنوعیت احداث صنایع در محدوده ۱۲۰ کیلومتری تهران، متقاضیان ساخت واحدهای صنعتی استان قزوین را به عنوان بهترین گزینه انتخاب می کنند. همینطور در این استان دامپروری و پرورش طیور نیز انجام می شود که نکته قابل توجهی برای سرمایه گذاری در صنایع غذایی کشور می باشد.

در اختیار داشتن انواع سوله بر اساس محل اجرا و نوع کاربرد سوله متفاوت می باشد. اگر بخواهیم از نظر شرایط آب و هوایی و اقلیمی این موضوع را بررسی کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد: بارش برف و باران در مناطقی که سردسیر و کوهستانی هستند، بسیار بیشتر از مناطق خشک و کویری می باشد. در این مناطق تعداد دفعات بارش برف و باران بیشتر است و در هنگام بارش برف و باران، حجم بیشتری از برف و باران انباشته می شود. علاوه بر این موضوع برف انباشته شده دیرتر ذوب می شود. لذا اهمیت بار وارده از طریق بارش های برف و باران در طراحی سازه و سقف سوله بیشتر نمود پیدا می کند. به این دلیل به محل اجرای سوله که از معیارهای مهم در ساخت و طراحی سوله است، دقت و توجه ویژه ای باید داشت.

اگر بخواهیم محل اجرا و نصب سوله را بر اساس شرایط آب و هوایی و مناطق اقلیمی کشور دسته بندی کنیم به مناطق با بار بارشی متوسط و کم، مناطق با بار بارشی سنگین و مناطق دارای خورندگی بالا می رسیم. در ادامه تقسیم بندی کلی سوله ها بر این اساس قابل رویت می باشد:

تقسیم بندی کلی سوله ها بر اساس محل اجرای سوله:

مناطق با بار بارشی متوسط و کم

استان و شهرهای تهران – شیراز – اراک – ارومیه – شهر کرد – همدان – قزوین – زنجان – اردبیل – تبریز – بوشهر – بجنورد – مشهد – کرج – اهواز – بندر عباس – بیرجند – کرمان – اصفهان – قم – سمنان – زاهدان – یزد

مناطق با بار بارشی سنگین

استان ها و شهرهای رشت – یاسوج – ساری – ایلام – گرگان – خرم آباد – سنندج – کرمانشاه

مناطق دارای خورندگی بالا

بنادر ایران: بندر شهید رجایی بندر عباس – بندر امام خمینی ماهشهر – بندر امیرآباد بهشهر – بندر بوشهر –بندر نوشهر – بندر انزلی – بندر شهید بهشتی چابهار – بندر خرمشهر – بندر لنگه – بندر شهید باهنر بندرعباس – بندر آبادان

کشورهای حاشیه خلیج فارس به شرح : عراق – عربستان – عمان – قطر – کویت – امارات متحده عربی

لیست جغرافیای خدمات سپهر سوله به تفکیک استانی:

استان قزوین: شهرک لیا، حصار خروان، دانسفهان، شهر صنعتی البرز، کیلومتر 27 جاده قزوین، آراسنج، شهرک اشتهارد، شهرک حیدریه، شهرک صنعتی آوج، لوشان، روستای رزجرد، جاده تاکستان، شهرک کاسپین، کیلومتر 24 بویین زهرا، روستای میان پالان، بویین زهرا، خاکعلی، روستای خوبان، روستای رحمت آباد، مشعلدار، جاده مگسال، جاده امین موکت، کورانه، خرم دشت، مجتمع رجایی، روستای بویینک، محمدیه، جهان آباد، ضیا آباد، چوبیندر، شریف آباد، شترک، هفت سنگان، جاده کوهین، اقبالیه، روستای کماسر، روستای میر پنجی، آبگرم، سیاه پوش، ایوانکی

استان قم: قم و شهرک شکوهیه

استان خوزستان: سد کارون 4، شوشتر، اهواز، شوش

استان هرمزگان: میناب، بندر عباس

استان زنجان: زنجان، خرمدره، ابهر، علی آباد

استان تهران: خرمدشت تهران، شهرک صفادشت، شور آباد، اسلامشهر واوان

استان مازندران: بهشهر، ساری، آمل

استان البرز: کرج، هشتگرد، صفا دشت، نظر آباد

استان اصفهان: گلپایگان، کاشان

استان سیستان و بلوچستان: چابهار

استان گیلان: کیلومتر 14 رشت، جاده لاهیجان، منجیل، رشت، انزلی

استان مرکزی: شرکت هنکل ساوه، شهرک صنعتی کاوه ساوه

استان کردستان: سنندج شهرستانک

استان سمنان: سمنان

استان کهکلویه و بویر احمد: یاسوج

استان خراسان: مشهد

استان همدان: همدان

استان بوشهر: عسلویه

استان شیراز: شیراز

استان آذربایجان شرقی: مراغه، تبریز

کشورهای خارجی: ونزوئلا، افغانستان، عراق

ساخت انواع سوله با کاربردهای مختلف در قزوین

با توجه به جایگاه اقتصادی، جغرافیایی و اقلیمی استان قزوین نیاز به داشتن انواع سوله ها در این استان حس می شود. با برنامه ریزی صحیح و سرمایه گذاری درست می توان به اهداف مد نظر دست یافت. از این رو در اختیار داشتن انواع سوله ها در اکثر کاربردها نیاز می باشد. که در ادامه به معرفی برخی از سوله های کاربردی در این زمینه می پردازیم.

سوله صنعتی

استان قزوین به لحاظ دارا بودن قابلیت پیشرفت تولیدی و صنعتی منبع مهمی در اقتصاد کشور محسوب می شود. از این در شهرک های صنعتی مستقر در این استان می توان از انواع سوله صنعتی، سبک و ارزان در ساختارهای مختلف و کاربردهای صنعتی گوناگون بهره برد.

سوله مرغداری

صنعت تولید و پرورش طیور از جمله مرغ و مرغداری در ایران از صنایع مهم در تولیدات مواد غذایی محسوب می شود. از این رو مرغ و تخم مرغ یکی از اقلام مهم در سبد غذایی مردم جایگاه ویژه ای دارد. برای داشتن سوله مرغداری باید هدف از ساخت سوله را تولید جوجه یک روزه یا پرورش مرغ گوشتی و تولید تخم مرغ در نظر گرفت.

بسیاری از تولید کنندگان مواد غذایی در این استان در زمینه تولیدات فرآورده های طیور از جمله گوشت مرغ، تخم مرغ، نگهداری و پرورش جوجه و مرغ گوشتی، مرغ مادر و .... به محل مناسب برای تولید، نگهداری و پرورش همانند سوله ارزان و سبک مرغداری نیاز دارند.

برای در اختیار داشتن اطلاعات مفید در زمینه سوله مرغداری می توانید به مقاله نوشته شده در این مورد در وب سایت سپهر سوله مراجعه کنید.

سوله دامداری

با توجه به معتدل بودن شرایط آب و هوایی، داشتن دشت های حاصل خیز، مراتع و کشاورزی پرورش و نگهداری دام در اکثر مناطق این استان زمینه را برای دامداری و دامپروری فراهم می آورد. از این رو در اختیار داشتن سوله مناسب دامداری در این حوزه از اهمیت خاصی برخوردار است.

سوله تیر ورقی

سوله های تیر ورقی از سوله قدیمی و پر کاربرد در گذشته می باشند که در آنها امکان نصب انواع جرثقیل ها وجود دارد. یکی از مزیت های مهم در ساخت در سوله های تیرورقی روش مونتاژ به صورت پیچ و مهره ای می باشد که از محاسن این نوع سوله ها محسوب می شود. سوله های تیرورقی معمولا دارای وزن بالایی هستند و وزن بالای سوله تیر ورقی تاثیر مستقیم در استحکام و قیمت بالا دارد. همین طور در این سوله ها محدودیت سایز دهانه نیز داریم. در سوله هایی که سایز دهانه از 18 متر بالاتر باشد ساخت سوله های تیرورقی به دلیل وزن و ابعاد بالای سوله مقرون به صرف نمی باشند.

در قزوین نیز ساخت سوله های تیرورقی رونق دارد، چرا که در شهرک های صنعتی برای کاربردهای صنعتی امکان نصب انواع جرثقیل در این سوله ها وجود دارد و روش مونتاژ این سوله ها همانگونه که عنوان شد به روش پیچ و مهره ای می باشند. همینطور در اطراف قزوین و در سطح محدوده استان قزوین شهرک های مسکونی جدیدی احداث شده اند که از سازه های فلزی تیر ورقی در ساختار ساختمان ها و بناهای چند طبقه و برج ها استفاده شده است.

سوله UBM

سوله های UBM نسبت به سوله های تیرورقی مدرن تر هستند. اما به لحاظ ساختاری موارد کاربردی کمتری دارند. جنس این نوع سوله ها گالوانیزه می باشد که در محل احداث سوله نصب می شوند. به کار گرفتن این سوله ها در متراژهای زیر ۱۰۰۰ متر از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیستند. سقف اینگونه سوله ها قوسی و از جنس پلی ارتان بوده که میکروب را به خود جذب می کند. از این رو برای کاربری هایی که موارد بهداشتی اهمیت دارد مناسب نمی باشند. این نوع سوله ها به دلیل بزرگ نبودن و متریال به کار گرفته شده در ساختار بسیار ارزان بوده. سوله های UBM به دلیل قابلیت عایق کاری در ساخت انبارهای کوچک، اسکان های اضطراری، آشیانه، زاغه مهمات و ... کاربرد دارند و در کاربری هایی همچون دامداری، مرغداری و تولیدات صنایع غذایی و ... اصلا گزینه های مناسبی نمی باشند. پس در انتخاب سوله مناسب و مرتبط با کاربرد خاص خود باید دقت کافی داشت.

سوله کارخانه

بنابر توضیح و معرفی استان قزوین و قابلیت صنعتی بودن این استان کارخانه های بسیاری در شهرک های صنعتی این استان مستقر هستند که بنابر کاربرد و نوع تولیدات خود از انواع مختلف سوله ها استفاده می کنند. به عوان مثال کارخانه هایی که تولیدات فلزی و فولادی دارند و برای حمل و نقل قطعات و تولیدات به جرثقیل نیاز دارند باید از سوله های تیرورقی و یا چند طبقه استفاده کنند. اگر تولیدات کارخانه ای به موارد و استانداردهای بهداشتی نیاز ندارد می تواند بنابر تولیدات خاص خود از سوله های قوسی UBM استفاده کند.

سوله برای انبار

تمام کارخانه ها، تولیدات، سازه های بزرگ و بسیاری از تولیدات در کنار سالن ها تولید و ادارای و کاری به مکانی جهت انبار مواد اولیه و تولیدات خود نیاز دارند. بنابراین برای نگهداری و انبار محصولات و تولیدات خود باید در کنار مکان های مجتمع خود انبار نیز داشته باشند. پس سوله های انبار بهترین گزینه برای تمام کارخانه ها و تولیدات هستند.

ساخت سالن های ورزشی

در هر شهر و منطقه مسکونی و تفریحی نیاز به داشتن فضاهای بازی و ورزشی تفریحی جزو الزامات رفاهی آن منطقه محسوب می شود. بنابراین برای در اختیار داشتن سالن های ورزشی نیز به سوله های مختلف بنابر محدویت فضا، مکان جغرافیایی، تعداد افراد تجمع یافته در آنها و ... نیاز است. در کنار سوله ورزشی می توان سوله هایی را جهت انبار وسایل، تجهیزات و قطعات مختلف به کار گرفت.

ساخت سوله در شهرک های صنعتی قزوین

استان قزوین یکی از مهمترین استان های صنعتی در کشور به حساب می آید که به دلیل جایگاه جغرافیایی و نزدیکی به پایتخت بسیاری از کسب و کارها و تولیدات را در خود جای داده است. استان قزوین با دارا بودن نقاط قوتی همچون محل جغرافیایی، شرایط آب و هوایی، قابلیت های صنعتی، تنوع زیست محیطی، نیروی کار و پتانسیل های کشاورزی وضعیت بسیار خوبی نسبت به سایر استان ها دارد.

شهر صنعتی البرز واقع در قزوین یکی از معتبرترین شهرهای صنعتی در کشور می باشد. این شهر صنعتی در یکی از حاصل خیزترین خاک های کشور (دشت قزوین) شروع به کار کرده است. در سال های اخیر به واسطه صنعت و وجود مشاغل صنعتی در این شهر صنعتی و شهرک های صنعتی اطراف شهر قزوین، مهاجرت های بسیاری از روستاها و همچنین استان های همجوار همچون گیلان، زنجان و همدان به شهر قزوین و استان قزوین صورت گرفته است. عامل مهم دیگری که بسیار مهم می باشد، همجواری قزوین با استان های البرز و تهران و قرار گرفتن قزوین در مسیر شاه راه آزاد راه های مهم مرکز و شمال کشور می باشد. همین موضوع باعث رونق در کسب و کارها در بخش های خدماتی، کشاورزی و صنعتی در مسیر اتوبان و آزاد های منتهی به قزوین شده است. با توجه به مساحت جغرافیایی و محل قرار گرفتن استان قزوین در کشور این گونه کسب و کارها از شهرستان آبیک در شرق استان قزوین که نزدیک به استان البرز می باشد آغاز و تا تاکستان که در غرب استان قزوین قرار دارد ادامه می یابد. ساخت و احداث شهرک های صنعتی و کارخانه های تولیدی دلیل بر صنعتی بودن این ادعاست که قزوین یکی از قطب های صنعتی در کشور می باشد. با توجه به تنوع تولیدی استان قزوین در مسیر شمال به جنوب و یا برعکس و در مسیر شرق به غرب و یا برعکس، زمینه برای ساخت و احداث شهرک های صنعتی، تولیدات کشاورزی، پرورش و نگهداری انواع طیور و ... قوت گرفته است.

در حال حاضر استان قزوین با دارا بودن چندین شهرک صنعتی به نام های البرز، لیا، کاسپین، آبیک، حیدریه، آراسنج، خرمدشت، حکیمیه، شال، کوهین و نیز نواحی صنعتی به نام های طارم سفلی، نیکویه، الموت، بویین زهرا و...، ضمن فعالیت بیش از 800 شرکت صنعتی، این استان از قطب های اقتصادی کشور محسوب می شود. از جمله شاخص‌ترین واحدهای صنعتی در سطح قزوین می‌توان به شرکت سیلیس البرز ،تولی پرس،مهرام،گلوکوزان وسپهر الکتریک،کاچیران،لوازم خانگی پارس، شیشه لیا، آبگینه،آپادانا سرام، سرامیک البرز، کاشی پارس، واحدهای صنعتی هفت الماس،فولاد البرز، فولاد قزوین، فولاد تاکستان و شیشه قزوین والبته شرکت پاکشو اشاره کرد.

استان قزوین دارای یک شهر صنعتی، ۱۳ شهرک و 8 ناحیه صنعتی به صورت زیر است.

شهر صنعتی البرز - شهرک صنعتی کاسپین 1و2- شهرک صنعتی لیا - شهرک صنعتی آرا سنج - شهرک صنعتی حیدریه - شهرک صنعتی آبیک - شهرک صنعتی آوج - شهرک صنعتی شال - شهرک صنعتی کوهین - شهرک صنعتی حکیمیه و...

ناحیه صنعتی خرم دشت - ناحیه صنعتی دانسفهان - ناحیه صنعتی طارم - ناحیه صنعتی آوج - ناحیه صنعتی اسفرورین - ناحیه صنعتی الموت - ناحیه صنعتی نیکویه - ناحیه صنعتی بویین زهرا

ساخت سوله در شهرک صنعتی لیا

شهرک صنعتی لیا در ۱۸ کیلومتری جاده قزوین- بویین زهرا واقع شده و کارخانجات، تولیدی ها واحدهای مستقر در آن در زمینه تولید صنایع برق و الکترونیک، نساجی، مواد غذایی، معدنی، صنایع شیمیایی، شوینده و بهداشتی، فلزی، صنایع بسته بندی، لوله و پلاستیک فعالیت می‌کنند. این شهرک صنعتی به دو بخش قدیم و جدید تقسیم بندی می شود که تقریبا ۱۱ هزار نفر در این شهرک مشغول به کار هستند. شهرک صنعتی لیا زمینه کاری بسیاری از متخصصین، تحصیلکرده ها، نیروهای فنی و کارگری را فراهم آورده که همین امر دلیل بر مهاجرت بسیاری از افراد از شهر ها و مناطق اطراف به قزوین می باشد.شهرک صنعتی لیا شامل کارگاه و سوله های کوچک و بزرگ با زیرساخت کامل و امکانات کامل می باشد و کارخانجات بسیاری در این شهرک فعال می باشند.در شهرک صنعتی لیا چندین شرکت سوله سازی فعال می باشند که شرکت صنعتی سپهر سوله از شاخص ترین و بزرگترین مجموعه تولید و ساخت انواع سوله ها در این شهرک می باشد.

شهرک صنعتی لیا

در حال حاضر این شرکت با دارا بودن نیروی انسانی متخصص و با تجربه، امکانات کم نظیر طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی ماشین آلات و تجهیزات سنگین صنعتی علی الخصوص سازه های صنعتی و ساختمانی در زمینه های ذیل در حال فعالیت می باشد:

- صنایع سیمان

- صنایع نیروگاهی

- صنایع نفت و گاز

- صنایع پتروشیمی

- صنایع ساختمان

از عمده امکانات این شرکت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تیم ­های متخصص مدیریتی، مهندسی و اجرایی در زمینه طراحی، برنامه ­ریزی و کنترل پروژه، تضمین و کنترل کیفیت، تدارکات و پشتیبانی، ساخت، نصب و راه­ اندازی

چهارده هزار متر مربع سالن صنعتی مجهز به جرثقیل های سنگین سقفی

دو هزار متر مربع بناهای اداری، مهندسی، انبار و پشتیبانی

پنج هزار متر مربع فضای روباز کارگاهی

سری کامل تجهیزات کارگاهی ساخت شامل ماشین آلات سنگین آهنگری، جوشکاری و ماشینکاری با ظرفیت ساخت 30.000 تن در سال که با توجه به برنامه­ریزی­های به عمل آمده پس از راه اندازی فازهای طرح توسعه توان تولید سالانه شرکت به 36.000 تن خواهد رسید.

سری کامل تجهیزات نصب و راه اندازی، شامل انواع جرثقیل­های سنگین برجی و موبایل کارگاهی، انواع کانکس و کانتینر و سایر تجهیزات مورد نیاز برای ایجاد کارگاه­های نصب و راه اندازی با قابلیت پشتیبانی نصب 30.000 تن تجهیز در سال

این شرکت در دیگر شهرک های صنعتی مستقر در استان قزوین و استان های کل کشور نیز اقدام به ساخت سوله و سازه های فلزی نموده است.

برخی از پروژه های مهمی که شرکت سپهر سوله در شهرک صنعتی لیا انجام داده است عبارتند از: پاک آوند لیا، ایبه گل، مواد مهندسی مکرر، نامدار افروز، اژه فام، پفیش، آهن فولاد کاسپین، باوند شیمی، کارتال البرز و ...

ساخت سوله در شهر صنعتی البرز

شهرصنعتی البرز در سال ۱۳۴۶ به منظور ايجاد اولین مرکز صنايع توليدي متمرکز در مساحتی بالغ بر ۹۰۰ هكتار در ۱۴۰ كيلومتري شمال غربي تهران و 14 كيلومتري جنوب شرقي قزوين احداث شده است.

این شهر صنعتی، منطقه‌ای صنعتی در شهرستان البرز در استان قزوین است. شهرستان البرز شهری مهاجرنشین با قدمت ۸۰ سال است. شهر صنعتی البرز یک منطقه صنعتی (شهرک صنعتی) است که بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی و خدماتی در آن مستقر هستند. این شهر صنعتی یکی از بزرگ‌ترین شهرهای صنعتی ایران است.

جمعیت بسیاری از مناطق و شهرهای اطراف به دلیل اشتغال در شهر صنعتی البرز از دیر باز روانه این منطقه شده اند. با توجه به قابلیت مهاجر پذیر و صنعتی بودن این منطقه، نیاز به سازه های فلزی، از جمله سوله ها، کارگاه های کوچک و بزرگ، کارخانه ها، انبارها، ساختمان و برج های مسکونی به شدت حس می شود. از این رو برای رفاه حال ساکنین و افراد مشغول در صنایع در این شهر صنعتی باید امکانات رفاهی، تجاری، فرهنگی، تفریحی، آموزشی، درمانی، بهداشتی و... با دقت لازم تعبیه شود. برای داشتن چنین امکاناتی ساخت و در اختیار داشتن بناها و سازه های فلزی از جمله سوله های فلزی جزو ملزومات شهرنشینی و رونق صنایع در شهر صنعتی البرز و الوند می باشد. از جمله پروژه های مهم و بزرگ ساخت سوله که شرکت سپهر سوله در شهر صنعتی البرز انجام داده است می توان به توربو کمپرسور، بهمن دیزل، شیشه سازی مینا، طراحی و ساخت قطعات ایران، پارسا نیکان البرز، نیزو تهویه البرز، یاس نخ البرز، راستی کار البرز، پارس حیان و ...  اشاره کرد.

شهرک صنعتی البرز

ساخت سوله در شهرک صنعتی کاسپین

شهرک صنعتی کاسپین در 2 شهرک کاسپین شماره یک و کاسپین شماره دو در 25 کیلومتری استان قزوین قرار دارد و موقعیت خوبی برای سرمایه گذاری تولید کنندگان و صنعت گران فعال می باشد. شهرک صنعتی کاسپین، در فاصله 30 کیلومتری مرکز استان قزوین در مساحتی بالغ بر ۵۶۶ هکتار و ۳۳۰ واحد صنعتی احداث شده است و به عنوان یکی از بزرگترین و مهمترین شهرک های صنعتی ایران معروف است که تا اولین مرکز راه آهن حدود 25 کیلومتر فاصله دارد. یکی از معیارهای مهم موقعیت مکانی شهرک صنعتی کاسپین، مجاور بودن به اتوبان کرج – قزوین است که حمل و نقل و دسترسی به این مکان را آسان کرده است.

این شهرک صنعتی به دلیل رعایت استاندارد ها و زیر ساختهای زیست محیطی، با بیش از 130 شرکت، به عنوان اولین شهرک صنعتی سبز در کشور معروف است. شهرک صنعتی کاسپین در سال 1392 به بخش خصوصی واگذار شده است .

از جمله اصناف و تولیدکنندگانی که در این شهرک صنعتی مشغول به فعالیت هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد: لاستیک و پلاستیک، مواد و محصولات شیمیایی، غذایی و آشامیدنی، فلزات اساسی (آهن، فولاد، مس و ...)، مصنوعات فلزی، فعالیت های کسب و کار، ماشین آلات و دستگاه‌های برقی و الکترونیکی، کاغذ و محصولات کاغذی، پوشاک، سایر منسوجات، مواد و محصولات شیمیایی، کامپیوتر و فعالیت های وابسته، تجهیزات حمل و نقل و ...

شهرک صنعتی کاسپین

امکانات شهرک صنعتی کاسپین:

آب _ شبکه فاضلاب – تصفیه خانه فاضلاب - برق – پست اصلی برق -گاز - تلفن – فیبر نوری - ساختمان خدمات فناوری و کسب و کار – بانک - ایستگاه آتش نشانی – ایستگاه های پمپاژ - فضای سبز – روشنایی معابر- مجتمع کارگاهی – مجتمع تجاری - انبار – باسکول - کنترل ورود و خروج – دورین مدار بسته و ….

با توجه به گستردگی شهرک صنعتی کاسپین و تجمع کارخانه ها و تولیدات مستقر در این شهرک، نیاز به سازه ها و سوله های فلزی در انواع ساختار و ابعاد می باشد. از این رو ساخت سوله های فلزی و سازه های فلزی در این شهرک رونق ویژه ای دارد. شرکت صنعتی سپهر سوله با توجه به تولیدات خود در این شهرک نیز دارای سابقه انجام چندین پروژه مهم ساخت سوله از جمله پیشرو بهینه نو آوران، دستکش حریر، دیبا صنعت مروارید باختر، جانبو1و 2و 3 ، صنعت پلاست آبیار، البرز قطعه، آکایدو، صنایع چوبی و بازرگانی AGT ایرانیان، بهین صنعت آرمان، بازرگانی پارس لبرز، سیبا پلیمر البرز، ارمغان نگین، سیم و کابل لیا، آرام کیمیای کاسپین، بنیان کالا شیمی، پویندگان صنایع حفاظتی، کاسپین تکمیل رز، فرزانگان پرهام و ... می باشند.

ساخت سوله در شهرک صنعتی خرمدشت

شهرک صنعتی خرمدشت در شهرستان تاكستان در كیلومتر 28 جاده تاكستان- آوج – همدان قرار دارد و با دارا بودن 2 هزار و 234 هكتار مساحت یکی از بزرگترین شهرك های صنعتی استان و جزو 10 شهرك صنعتی بزرگ كشور می باشد که 130 واحد بزرگ در زمینه فولاد و خودرو در این شهرك فعال می باشند.

واحدهای فعال در این شهرک عبارتند از فعالین در حوزه كاشی و سرامیك، انواع اسپری و خوشبو كننده، تولید انواع غذاهای دام و طیور، فولاد و میلگرد و مصالح پیش ساخته، سلولوزی و بسته بندی انگور و كشمش.

از امکانات این شهرک تاسیسات و خدمات لازم از قبیل آب،برق و گاز می باشد. یکی از امتیازات مهم این شهرك معافیت مالیاتی 13 ساله است، به این صورت که واحدهای تولیدی مستقر در این شهرك از زمان بهره برداری تا 13 سال مالیاتی پرداخت نخواهند كرد. از این رو این امتیاز موجب جذب بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ به شهرك صنعتی خرمدشت می باشد. این امتیاز فاکتور مهمی در حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی می باشد. علاوه بر این امتیاز، تامین سرمایه در گردش برای طرح های توسعه و رفع مشكلات تامین اجتماعی و مالیاتی واحدهای تولیدی و صنعتی و قیمت مناسب، عدم محدودیت در واگذاری زمین در این شهرك، خرید زمین به صورت نقد و اقساط بلندمدت اقدامات مهمی هستند که برای حمایت از صنایع و سرمایه گذاران می باشند.

شهرک صنعتی خرمدشت

از نظر موقعیت جغرافیایی، این شهرک در نزدیكی پایتخت از دو مسیر قزوین - تهران و اشتهارد - تهران و در دسترس بودن از طریق استان های غربی کشور، شرایط خوبی را برای همگان فراهم آورده تا راحت تر به این شهرک تردد داشته باشند.

نکته قابل تامل و نتیجه بخش در حوزه سرمایه گذاری در زمینه میلگرد و فولاد تعامل و تجارت با کشورهای همسایه همچون سوریه و عراق می باشد، چرا که این کشورها برای بازسازی شهرها و روستاهای خود به میلگرد و فولاد استان قزوین نیاز دارند. پس سرمایه گذاران و صاحبان صنایع در این حوزه می توانند از این فر صت برای افزایش صادرات، رونق اقتصادی و اشتغالزایی در استان اقدام کنند. با توجه به استعداد های بالقوه این شهرک در زمینه تولیدات میلگرد و فولاد و کارخانه های ساخت سازه های فلزی و انواع سوله ها، این شهرک یکی از شهرک های مهم در این زمینه به شمار می رود. گروه صنعتی سپهر سوله نیز در شهرک صنعتی خرمدشت چندین پروژه ساخت سوله انجام داده است.

ساخت سوله در شهرک صنعتی دانسفهان

شهرک صنعتی دانسفهان واقع در کیلومتر 2 محور بوئین زهرا - همدان دارای 4/44 هکتار مساحت می باشد.

فاصله شهرک صنعتی دانسفهان تا مركز استان قزوين 85 کیلومتر، تا ایستگاه راه آهن 85 کیلومتر و تا تهران نيز 205 كيلومتر است.

از جمله امکانات این شهرک صنعتی:

آب - برق - گاز - تلفن - شبکه روشنایی - ساختمان اداری

از جمله صنایع و تولیداتی که در این شهرک صنعتی مشغول به فعالیت هستند در حوزه های کانی غیر فلزی، سلولزی، شیمیایی، غذایی و فلزی می باشند. در حال حاضر 55 واحد در شهرک صنعتی دانسفهان مستقر هستند که از این تعداد 46 واحد پروانه بهره برداری کسب کرده اند و 41 واحد توليدي در حال فعالیت هستند. حدود 1100 نفر در این شهرک صنعتی مشغول به کار هستند.

شهرک صنعتی دانسفهان

با توجه به نوپا بودن شهرک صنعتی دانسفهان هنوز جای کار و فعالیت برای رسیدن به تولیدات عظیم وجود دارد. پس خرید زمین و ساخت سازه و سوله های فلزی در امر تولید می تواند شروع خوبی برای بسیاری از فعالین و سرمایه گذاران در این حیطه باشد. شرکت تخصصی سپهر سوله نیز با استفاده از این فرصت اقدام به انجام چندین پروژه ساخت سوله در شهرک صنعتی دانسفهان نموده است.

ساخت سوله در شهرک صنعتی آوج

شهرک صنعتی آوج در کیلومتر3 جاده آوج - همدان قرار دارد و دارای مساحت 66 هکتار از سال 1366 شروع به کار کرده است. این شهرک به دلیل هم جوار بودن با استان همدان پل ارتباطی صنعتی مناسبی با این استان برقرار کرده است.

فاصله شهرک صنعتی آوج تا مرکز استان 126 کیلومتر و تا مرکز راه آهن نیز 126 کیلومتر است.

امکانات شهرک صنعتی آوج

آب - برق - گاز - ساختمان اداری - شبکه روشنایی - تلفن و …

شنیده ها حاکی از آن است که پس از گذشت سال ها از راه‌اندازی این شهرک صنعتی همچنان این شهرک به صورت نیمه کار باقی مانده است. می توان گفت با وجود طرح های تشویقی که دولت به این شهرک تخصیص داده است باز هم شاهد رونق مشهودی در این شهرک نیستیم. طرح های تشویقی که دولت به این شهرک تخصیص داده است را می توان معافیت‌ مالیاتی و قیمت ارزان زمین را عنوان کرد. با این وجود باز هم سرمایه گذاران رغبت آنچنانی برای سرمایه‌گذاری در این ناحیه صنعتی ندارد. به طوریکه از میان هشت واحد صنعتی در این شهرک پنج واحد راکد و سه واحد در حال ساماندهی و بهره‌برداری می باشند.

برای آباد کردن و به رونق رساندن کسب و کار در این شهرک صنعتی می توان با برنامه ریزی صحیح و مدون پا در عرصه سرمایه گذاری در این شهرک صنعتی نهاد و با بهره بردن از مزایایی همچون ۷ سال معافیت مالیاتی پس از بهره‌برداری، تخفیف ۴۰ درصدی در ابتدای واگذاری زمین و ۱۰ درصد پس از پایان کار و اقساط ۳۶ ماهه به افرادی که در این ناحیه صنعتی سرمایه‌گذاری می کنند، فعالیت اقتصادی را شروع کرد تا به نتیجه دلخواه در اقتصاد و تولیدات رسید.

یکی از فعالیت هایی که در این منطقه و شهرک با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیمی پا گرفته است گلخانه و فعالیت های کشاورزی است. شرکت سپهر سوله با توجه به توان و تجربه خود آماده کمک و خدمت رسانی به فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران در این ناحیه صنعتی می باشد. با ارایه طرح اسناد اعتباری این شرکت شاید قدم کوچکی در روند اشتغالزایی جوانان این مرز و بوم و کمک به چرخه اقتصاد و تولیدات برداشته شود. لذا برای رسیدن به این اهداف نیاز به سازه ها و سوله های فلزی به شدت حس می شود که شرکت سپهر سوله زمینه خدمت رسانی را در این زمینه فراهم می کند.

ساخت سوله در شهرک صنعتی آبیک

شهرک صنعتی آبیک همان کاسپین 2 واقع در دهستان زیاران شهرستان آبیک در استان قزوین می باشد. شهرک صنعتی آبیک به دلیل نزدیکی به کرج و تهران دارای موقعیت بسیار مناسبی برای فعالیت می باشد که این ویژگی می تواند نقطه عطفی در سرمایه گذاری از سمت فعالان اقتصادی استان های پرجمعیتی همچون البرز و پایتخت کشور باشد.

زیرساخت های در نظر گرفته شده برای این شهرك صنعتی بالغ بر 100 هكتار می باشد. با توجه به زیر بنا، موقعیت جغرافیایی، قرار گرفتن در نزدیکی یکی از شاه راه های مهم کشور و مستقر بودن بسیاری از شرکت ها و کارخانه های به نام کشور در این شهرک صنعتی، این شهرک را به یکی از بهترین شهرک های صنعتی استان قزوین تبدیل کرده است.

شهرک صنعتی آبیک واقع در 50 کیلومتری اتوبان قزوین – تهران تا مرکز استان قزوین 55 کیلومتر و تا نزدیکترین مرکز راه آهن 6 کیلومتر فاصله دارد. با مستقر شدن شهرک صنعتی کاسپین 2 در آبیک۴۸۰ شغل برای نیروهای بومی منطقه ایجاد گردیده است. با توجه به اشتغالزایی، مهاجر پذیر بودن این شهرستان و همجواری با شهرهای جدیدی همچون هشتگرد، زمینه فعالیت و سرمایه گذاری در حوزه های مختلف از جمله تسهیلات شهری برای ساکنین شهرستان آبیک شامل ساخت مجمتع های مسکونی متعدد، مراکز تفریحی، تجاری و خرید، فرهنگی، ورزشی ایجاد می شود.

حوزه های فعال مستقر در این شهرک عبارتند از: ماشین سازی، سازه های صنعتی، شن و ماسه، تجهیزات فلزی، صنایع بتونی و غذایی و آشامیدنی. از شرکت های موجود در این شهرک صنعتی می توان پارس رول فرم، شرکت فیدارسازه، شرکت نوآور ارتباط صنعت و شرکت صنعتی قرار پویان آزاد را نام برد.

از دیگر نقاط قوت شهرستان آبیک احداث شهرک دانشگاهی اندیشه می باشد. در حال حاضر 6 مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی و پیام‌نور در این شهرستان وجود دارد و دانشجویانی از استان‌های همجوار به ویژه تهران، کرج و قزوین در این مؤسسات مشغول به تحصیل هستند.

احداث شهرک دانشگاهی اندیشه منافع بسیاری را برای این شهر و شهرک صنعتی به همراه دارد. علاوه بر منفعت اقتصادی که شهرک دانشگاهی برای کسبه شهرستان آبیک دارد، سبب جذب بیشتر دانشجویان به عنوان جمعیت توریستی این شهرستان می‌شود. اگر از نقطه نظر اشتغالزایی بخواهیم به این موضوع بنگریم می توان متذکر شد که زمینه برای اشتغال نیروی کار دانشجویی و فارغ التحصیلین جمعیت دانشگاهی فراهم می شود. از این رو می توان نیروهای تحصیل کرده را از اصلی ترین سرمایه شرکت ها و کارخانجات صنعتی و تولیدی دانست که نقش مهمی در ارتقاء کمی، سطح کیفی و صرفه جویی در هدر رفتن مواد اولیه شرکت ها دارند. تمام این موارد نیاز به ساخت بستر و زیر ساخت های اولیه از جمله مکان فعالیت، سازه های فلزی و سوله های فلزی دارد.

شهرک صنعتی آبیک

امکانات شهرک صنعتی آبیک

آب - برق - گاز - تلفن - راه های دسترسی سریع - نزدیکی به ریل راه آهن و آزادراه

در شهرک صنعتی آبیک ۲۱ واحد تولیدی مشغول به فعالیت می باشند و ۴۰ واحد نیز در حال نصب سوله و ماشین آلات و تجهیزات هستند.

با توجه به زمینه رو به رشد و آینده رو به روشن شهرک صنعتی آبیک، شرکت سپهر سوله آمادگی خود را جهت ساخت انواع انواع سازه های فلزی و سوله های فلزی اعلام می دارد. پروژه های انجام شده در این شهرک صنعتی گویای سابقه درخشان شرکت سپهر سوله در زمینه ساخت انواع سازه ها و استراکچهر های فلزی می باشد.

ساخت سوله در شهرک صنعتی آراسنج

شهرک صنعتی آراسنج واقع در استان قزوین کیلومتر 4 جاده بوئین زهرا - ساوه دارای مساحتی بالغ بر 137 هکتار دارای امکاناتی نظیر: آب، برق، گاز، تلفن، فضای سبز، شبکه روشنایی، ساختمان اداری و نگهبانی، ایستگاه آتش نشانی، شبکه فاضلاب، مغازه های تجاری، باسکول و... می باشد. شهرک صنعتی آراسنج در همسایگی شهرک صنعتی اشتهارد، به عنوان سومین شهرک صنعتی استان در سال 1378 آغاز به فعالیت کرده است. تعداد 66 واحد صنعتی در این شهرک با اشتغالزایی حدود 1828 نفر به بهره برداری رسیده اند و حدود 55 واحد نیز در حال ساخت می باشند.

شهرک صنعتی آراسنج تا مرکز استان قزوین 50 کیلومتر و تا مرکز راه آهن 35 کیلومتر فاصله دارد. فاصله این شهرک تا نزدیکترین فرودگاه که فرودگاه رشت می باشد 184 کیلومتر است.

از مهمترین شرکت های مستقر در این شهرک می توان به واحدهایی همانند پارس آلومان کار، کارتن آراسنج و هوفنبرگ اشاره کرد.

با توجه به نزدیک بودن این شهرک صنعتی به استان های همجوار همچون استان مرکزی که از بزرگترین قطب های تولید کننده قطعات صنعتی و پتروشیمی می باشد، می تواند بیشترین زمینه همکاری فعالیت های مختلف را با این استان و دیگر استان ها همانند البرز و تهران و قم داشته باشد.

شهرک صنعتی آراسنج

شرکت سپهر سوله مفتخر است اعلام نماید که پروژه های متعددی را در زمینه ساخت سازه ها و سوله های فلزی در این شهرکت صنعتی، در شهرک های صنعتی مستقر در استان های همسایه نموده است.

برخی پروژه ای انجام شده توسط شرکت سپهر سوله در شهرک صنعتی آراسنج عبارتند از : آریا کاسپین آراسنج، تعاونی گاوداران، پویا آراسنج، آرا فرایند

قیمت ساخت سوله در قزوین

بهترین سوله در قزوین سوله ای است که اولین فاکتور یعنی مقرون به صرفه بودن از نظر قیمت را دارا باشد. ساخت سوله نباید دارای هیچ گونه محدودیتی در ابعاد و کاربری، حتی در دهانه های بزرگ داشته باشد. بنابر کاربرد، سوله ها باید دارای امکاناتی نظیر فونداسیون و پی ریزی محکم و استاندارد، وزن سبک، جرثقیل، اتصالات پیچ و مهره ای، مقاومت بالا، رنگ پوشش دیواره ها و سقف همچنین زیبایی ظاهر سازه باشد. تمام موارد ذکر شده بر روی قیمت تمام شده سازه فلزی تاثیرگذار است.

با توجه به نوسانات قیمت آهن و متریال های اولیه در بازار برای اطلاع از قیمت ساخت هر متر سوله ارزان و سازه های فلزی سبک و صنعتی با کارشناسان سپهر سوله ما تماس بگیرید.

ساخت سوله ارزان قیمت در قزوین

ساخت سوله ارزان بر اساس توافقات و فاکتورهای مهمی همچون متراژ و ابعاد سوله، کاربری سوله، محل احداث سوله، کاربرد امکانات جانبی همانند جرثقیل، نوع مصالح و متریال اولیه، رنگ و نوع پوشش دیوارها و سقف سوله و … قیمت گذاری می شود. تمام توافقات اولیه و نظرات و خواسته های خریدار با تمام جزئیات در قرارداد منعقد می شود و بر این اساس هزینه و قیمت دقیقی به خریدار اعلام می گردد.

اگر از زمان شروع طراحی و ساخت و تحویل، خریدار تغییراتی در طرح و روند کار انجام دهد، شرکت سپهر سوله خود را موظف می داند، تغییرات خواسته شده خریدار را اعمال کند و قیمت جدید را طبق تغییرات به خریدار اعلام کند.

ممکن است در زمان طراحی سوله به توصیه طراح تغییراتی در طرحی که خریدار مد نظر دارد صورت بگیرد و قیمت اعلام شده توسط سازنده تغییر نماید. در تمامی مراحل ساخت و طراحی سوله سازنده باید تغییرات و تفاوت قیمت هایی را که ایجاد می شود به اطلاع خریدار برساند. پرداخت قیمت سوله بسته به توافق انجام شده بین طرفین ممکن است به صورت نقدی یا اقساطی انجام شود. در زمان ساخت سوله بهتر است قرارداد بین طرفین منعقد شود و تمامی موارد مهم در قرارداد قید شود تا در فرآیند ساخت سوله در صورتی که مشکل یا اختلافی بین طرفین به وجود آمد بتوانند به قرارداد مراجعه نمایند.

با توجه به نیروهای متبحر طراحی، ساخت و نصب سوله و با در اختیار داشتن نرم افزار های روز دنیا مطابق با استانداردها و آیین نامه های سازمان نظام مهندسی، گروه صنعتی سپهر سوله متعهد می شود پروژه ها و درخواست های سازه ای مشتریان را با کمترین قیمت و به صورت ارزان، در کوتاهترین زمان ممکن، با بالاترین کیفیت و مقاومت را در تمام نقاط کشور و حتی خارج از کشور به اتمام برساند.

برای در اختیار داشتن اطلاعات مفید در زمینه ساخت سوله ارزان با مشاورین ما در این تماس حاصل نمایید.

ساخت سوله به صورت اقساطی در قزوین

با توجه به وضعیت و چرخه اقتصادی کشور و سرمایه گذاری در امر ساخت انواع سوله های ارزان و استراکچر فلزی مقاوم، گروه صنعتی سپهر سوله تمهیداتی تحت عنوان اسناد اعتباری سنجیده است تا خریداران و مشتریان عزیز بتوانند در تصمیم گیری خرید و ساخت انواع سوله های ارزان قیمت سریعتر اقدام نمایند. برای در اختیار داشتن و ساختن انواع سوله ها و سوله های فلزی قیمت مناسب برای افرادی که تازه کار هستند و قصد شروع کسب و کار جدیدی دارند این تمهید راه حل بسیار مناسبی خواهد بود.

اگر فعالان در امر تولید هزینه لازم برای خرید و ساخت سوله و سازه های فلزی ندارند پیشنهاد می شود هرگز سراغ سوله های دست دوم نروند. چرا که هزینه های نگهداری و راه اندازی چنین سوله های چه بسا بیشتر از هزینه ساخت و در اختیار داشتن سوله های نو خواهد بود. پس بهترین راه کار برای جایگزینی سوله های دست دو می تواند قراردادهای اسناد اعتباری – LC باشد. برای مطالعه بیشتر چنین قراردادهایی می توانید به مقاله و مطالب مندرج تحت عنوان اسناد اعتباری در وب سایت شرکت مراجعه کنید. در روش صاحبان شرکت ها و کارخانجاتی که قصد ساخت سوله دارند این امکان برایشان فراهم می شود که به جای پرداخت یکباره مبلغ و هزینه سوله، مبلغ برآورده شده را به صورت شرایط مندرج در قوانین اسناد اعتباری به بانک پرداخت نمایند و در نهایت صاحب سوله ای نو شوند.

شرکت سپهر سوله در امر ساخت سوله به صورت اقساطی به این صورت عمل می نماید: در ابتدا درخواست و نیازهای مشتری توسط مشاورین طراحی و ساخت مورد بررسی قرار می گیرد و قیمت گذاری انجام می شود. پس از برآورد هزینه، قیمت برآورد شده و شرایط تسهیلات اسناد اعتباری به مشتری اعلام و توضیح داده می شود. در نهایت مشتری با توجه به هدف و توان خود تصمیم گیری می کند و نتیجه را به شرکت سپهر سوله اعلام می دارد. از مزایای این روش می توان این نکته را عنوان کرد که خریدار لازم نیست مبلغ ساخت سوله را یکباره یا در مراحل مختلف انجام پروژه به صورت نقدی پرداخت کند.

امید داریم با بهره گیری از توان متخصصین، طراحان فنی، ساخت و نصب شرکت سپهر سوله و ارایه خدماتی همچون قرارداد اسناد اعتباری بتوانیم گامی کوچک در روتق بخشیدن به چرخه اقتصادی کشور و اشتغالزایی در امر تولید برداریم. شما می توانید برای در اختیار داشتن مشاوره های رایگان ما در زمینه ساخت سازه های فلزی و سوله های ارزان قیمت با گروه سپهر سوله ارتباط برقرار کنید.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.