قیمت سوله پیش ساخته

قیمت سوله پیش ساخته

در سوله پیش ساخته به دلیل سبک وزن بودن سازه از متریال آهن کمتری استفاده می کند. از این رو این نوع سازه قیمت پایین ترینسبت به سازه های سنگین دارد. برآورد قیمت سوله پیش ساخته به عواملی همچون متراژ، ابعاد دهانه، متریال به کار رفته در آن و نوع فندانسیون سوله بستگی دارد. سوله پیش ساخته نیاز به پی ریزی و بتن ریزی ندارد، به همین دلیل در زمان ساخت و هزینه ها صرفه جویی می شود.

قیمت سوله پیش ساخته

در سوله پیش ساخته به دلیل سبک وزن بودن سازه از متریال آهن کمتری استفاده می کند. از این رو این نوع سازه قیمت پایین تری نسبت به سازه های سنگین دارد. برآورد قیمت سوله پیش ساخته به عواملی همچون متراژ، ابعاد دهانه، متریال به کار رفته در آن و نوع فندانسیون سوله بستگی دارد. سوله پیش ساخته نیاز به پی ریزی و بتن ریزی ندارد، به همین دلیل در زمان ساخت و هزینه ها صرفه جویی می شود.

سوله پیش ساخته

سوله های پیش ساخته به نام سوله پیش ساخته سبک نیز معروف هستند. در ساخت این سازه‌ها از متریال نوین با چگالی پایین استفاده می‌شود. سبک بودن سوله ها نشان دهنده عدم استحکام و مقاومت نیست. سازه های پیش ساخته در مقابل نیروی زلزله و باد بسیار مقاوم هستند و می‌توانند به سرعت در محل مورد نظر تخلیه و نصب شوند. انواع ساندویچ پانل گزینه های مناسبی در ساخت سوله‌ پیش ساخته هستند. مزایای این سازه عبارتند از:

 • نصب سریع و آسان
 • مقام در برابر باد و زلزله
 • امکان جابجایی سوله
 • کاهش و صرفه جویی در هزینه‌ها

سوله های صنعتی در کاربردهای صنعتی استفاده می شوند. سوله های صنعتی برای تأسیس کارخانجات، شرکت های نوپا و کسب و کارهای کوچک که تمایلی به صرف سرمایه زیاد برای شروع یک کسب و کار جدید ندارند مناسب هستند. با استفاده از سوله پیش ساخته صنعتی می توان سازه هایی ایمن برای شروع یک کسب و کار جدید با قیمت کم و مقرون به صرفه در اختیار داشت.

تولید سوله پیش ساخته

سوله های پیش ساخته رویکردی جدید در صنعت سوله هستند که با هدف کاهش زمان نصب، اجرا و سرعت بخشیدن به اتمام پروژه و در نهایت کاهش هزینه های کارفرمایان، ساخته می شوند. سازه هایی که منطبق بر اصول مهندسی و علمی ساخته می شوند بسیار ایمن، مطمئن و مقرون به صرفه بوده و تا سال های متمادی مورد استفاده قرار می گیرند.

کاهش هزینه های ساخت سوله پیش ساخته

مهمترین نکته مثبت در استفاده از سوله پیش ساخته هزینه های پایین آن است. قطعات این سوله ها چون از قبل ساخته می شوند، هزینه های طراحی و ساخت اولیه در این نوع سوله ها وجود ندارد. پیش ساخته بودن امکان تحویل سریع، نصب و اجرای سوله را فراهم می کند.

ساخت سفارشی سوله پیش ساخته

نقشه های ساختمانی متداولی که در معماری و مهندسی ساخت سوله استفاده می شوند صرفاً برای کاربری هایی همانند یک مرغداری یا انبار می توانند کاربرد داشته باشند. اما استفاده از سوله های پیش ساخته در ساخت یک سازه و ساختمان سفارشی سازی شده می تواند عملکرد اثربخش بهتری داشته باشد.

در نتیجه قابلیت اطمینان سازه هایی که سفارشی سازی شده اند در کسب و کارها بالاتر می رود. همواره سفارشی سازی سازه ها بازدهی کار را بالا می برد.

قیمت سوله پیش ساخته

سوله های سفارشی

در سفارشی سازی سوله های پیش ساخته توجه به انتخاب اجزای فلزی و اسکلت سوله مورد نظر به اندازه انتخاب ابعاد ساختمان اهمیت دارد. اسکلت هایی که در سازه های سوله استفاده می شوند باید علاوه بر زیبایی از مقاومت و استحکام بالایی در مقابل عوامل جوی، زنگ زدگی و خوردگی برخوردار باشند.

بالا بردن کیفیت عواملی همچون درب های صنعتی ورودی و خروجی در اشکال و کاربردهای مختلف، جرثقیل های سقفی، عایق بندی و پوشش سقف و دیوار سوله، سیستم و تاسیسات تهویه و گرمایشی، جاگذاری پنجره ها، سیستم های روشنایی پیشرفته و معمولی و مابقی تجهیزات در بهبود و افزایش عملکرد فضاهای بیرونی و داخلی سوله بسیار موثر و اثرگذار باشند.

تنوع پذیری و تطبیق بالای سوله پیش ساخته

پس از بررسی و تحلیل روش های مختلف جهت سفارشی و شخصی سازی سوله های مرتبط با فعالیت های تولیدی و صنعتی، به وضوح بیشترین تنوع و بالاترین نرخ تطبیق پذیری در سوله پیش ساخته دیده می شود. در ادامه برخی کاربردهای سوله پیش ساخته در صنایع آمده است:

 • سوله پارکینگ، تعمیر و معاینه فنی خودرو: ابعاد سالن و تخصیص فضاهای لازم به هر بخش بسیار حائز اهمیت هستند.
 • سوله کارخانجات و کارگاه های صنعتی
 • سوله پیش ساخته انبار: مهندسی و طراحی اصولی یک سوله انبار بدون ستون تمام مشخصه های مورد نظر در فضای یک انبار را در دسترس قرار خواهد داد.
 • سوله مرغداری و دامداری: ساخت سوله های مرغداری و دامداری در کمترین زمان ممکن و با رعایت اصول بهداشتی و نگهداری موجود زنده در داخل آن انجام می گیرد.
 • سوله انبار غلات: طراحی و ساخت سوله هایی ایزوله و بهداشتی جهت جلوگیری از ورود حیوانات و حشرات موذی و همچنین رعایت نکات لازم جهت جلوگیری از فاسد شدن غلات الزامی می باشد.

تفاوت های یک سوله پیش ساخته نسبت به دیگر سازه ها

 • مقاومت در مقابل طوفان
 • باید سازه ها و سوله های پیش ساخته طراحی و تولید شده، تحت استانداردهای معتبر و با ضمانت بالا ساخته شوند.
 • رعایت اصول مهندسی، استفاده از متریال عالی، دقت در برشکاری و جوشکاری و رنگ آمیزی چند لایه موجب استحکام سوله های پیش ساخته می شوند.

ارزش بالای خرید سوله پیش ساخته

همواره رضایت مشتریان در مقابل پولی که بابت خرید سوله پرداخت می کنند باید جلب شود و در سرلوحه کار قرار گیرد. تمام خریداران به هنگام خرید محصول، هدف بالاترین ارزش را دنبال می کنند. از این رو خرید سوله پیش ساخته ارزانترین انتخاب نخواهند بود، اما بی شک بالاترین ارزش را برای مشتریان به همراه خواهند داشت.

خرید و در اختیار داشتن چنین سوله هایی هزینه و سرمایه بالاتری را نسبت به دیگر سوله های ارزان و کم کیفیت مانند سوله های خرپایی و سوله هایی با طراحی بسیار ساده می طلبد. با در نظر گرفتن مشخصه ها و ویژگیهای منحصر به فرد این نوع سوله ها و هزینه کردن در ابتدا برای داشتن ساختمانی با عمر بالا، استحکام و مقاومت بالا، قطعاً بهتر از تقبل هزینه های اضافی سازه ها، سوله های سنتی، غیر استاندارد و یا هزینه های ناشی از تخریب، تعمیر و استهلاک این نوع سازه ها در آینده نزدیک است.

ساختمان سوله پیش ساخته

یکی از ویژگی های سوله های پیش ساخته استفاده از پیچ و مهره جهت مونتاژ و عدم نیاز به جوشکاری است. اکثر قطعات اتصالی اصلی سازه در کارخانه سازنده پانچ می شوند که این امر فرایند شخصی سازی سفارش و نصب اجزای سوله را بسیار آسان و سریع می کند. ضمناً متریال و مواد مورد استفاده در ساخت سوله باید با اهداف مورد نظر کسب و کار و نوع کاربرد سوله هماهنگ و منطبق باشد.

با سوله های پیش ساخته لازم نیست منتظر تولید قطعات ماند و هر چه سریعتر می توان کار را به صورت اجرا شد تحویل گرفت. سوله پیش‌ساخته تا حد زیادی باعث کاهش هزینه ها می‌شود. قطعات پیش‌ ساخته سوله از قبل تولید شده و در انبار ذخیره می شوند. این موضوع، هزینه‌های ساخت سوله را تا حدود 30 الی 40 درصد کاهش خواهد داد.

تفاوتی میان سوله های پیش‌ ساخته و سوله های نو از نظر تأمین نیازهای مورد انتظار از سوله وجود ندارد. سوله پیش‌ساخته تمام انتظارات کارفرمایان و مدیران را برآورده می سازد.

طراحی سوله ارزان و مورد تایید نظام مهندسی

اصلی ترین عامل تاثیرگذار در تعیین قیمت سوله مقدار فولاد مورد استفاده می باشد به طوریکه در برخی مواقع این عامل بیش از 60 درصد قیمت سوله را شامل می شود. بنابراین با توجه به نوع منطقه و کاربری، شکل فیزیکی، روش طراحی و تسلط محاسب برای ساخت هر متر مربع سوله بصورت متغیر از 20 کیلوگرم تا 90 کیلوگرم فولاد لازم است.

سوله بتنی پیش ساخته

یکی از سوله های پیش ساخته نوع بتنی این سازه می باشد. اگر قصد داشته باشید در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه، یک سوله بتنی بسازید، می توان برای دیواره های سوله از دیوار پیش ساخته و برای سقف آن نیز از سقف های پیش ساخته سوله استفاده کرد.

مزایای ساخت سوله بتنی پیش ساخته

 • نصب سازه آسان و سریع است.
 • برای سرمایه گذاری هزینه حداقلی نیاز است.
 • ساخت سوله بتنی در انواع شرایط جوی کشور امکانپذیر است.
 • امکان نصب دیوار پیش ساخته و سقف پیش ساخته در ارتفاع، طول و عرض متفاوت با توجه به نوع پروژه اجرایی وجود دارد.
 • مقاومت بالایی در برابر زلزله، اثرات تخریبی مواد شیمیایی دارد.
 • امکان استفاده بهینه از فضای معماری و سازه پیش ساخته وجود دارد.

عوامل تأثیر گذار در قیمت سوله پیش ساخته

با توجه به جدا بودن و تکه تکه بودن قطعات سازنده سوله پیش ساخته باید محاسبات دقیقی بر روی قسمت های مختلف آن صورت گیرد تا مازاد مصالح بدون مصرف را به حداقل رساند و از صرف هزینه های گزاف جلوگیری کرد. همواره نسبت نوع ساخت سوله با وزن تمام شده آن متغیر است. ساخت سوله به دلایل متعددی در وزن های متفاوتی ساخته می شود. محل اجرای سوله یکی از دلایلی است که بر وزن و قیمت ساخت سوله تاثیر گذار است. محل اجرای سوله به علت محاسبات بارهای بارشی و وزش باد در تمامی مناطق جغرافیایی متغیر است. این عوامل حتی بر شیب سقف سوله نیز تاثیرگذار هستند.

 • زمین محل اجرای سوله
 • میزان تراکم خاک
 • قیمت مواد اولیه
 • ابعاد سوله
 • پوشش سقف سوله ها
 • ارتفاع دهانه سوله پیش ساخته
 • امکانات داخل سوله