کاربرد سوله برای مشاغل گوناگون

سوله دارای کاربرد های فراوانی است که در این مقاله ما شما را با انواع سوله و کاربرد های آن آشنا خواهیم کرد. بنا براین با ما همراه باشید تا درباره کاربرد های سوله اطلاعات مفیدی کسب نمایید.

کاربرد سوله

سوله و کاربرد های آن بر اساس مشاغل مختلف

بخش صنعت و تولید، به فضای استاندارد و مساعدی برای تولید نیاز دارد و در هر فضا و مکانی نمی توان اقدام به برپایی خط تولید نمود. کاربرد سوله از این منظر حائز اهمیت است که امکان استقرار تجهیزات عمدتاً حجیم تولید و ماشین آلات سنگین صنعتی را فراهم می آورد. ویژگی های ساختاری سوله تقریباً با هر بنا و استراکچر دیگری متفاوت است و همین موضوع، باعث بالا رفتن کارایی این سازه می شود. دهانه عمدتاً عریض سوله، امکان استقرار چند خط تولید موازی را میسر می سازد. ارتفاع زیاد سوله این امکان را فراهم می آورد که دستگاه های صنعتی عظیم الجثه را بتوان به راحتی در داخل محوطه تولید، جانمایی نمود. نکته جالب توجه در کاربرد سوله این است که علی رغم دهانه وسیع، ساخت این سازه بدون نیاز به ستون میانی انجام می شود؛ لذا هیچ گونه مانعی بر سر راه استفاده حداکثری از فضا وجود ندارد.

متقاضیان خرید سوله که با کاربرد سوله آشنایی دارند، عمدتاً به دو دسته بزرگ تقسیم می شوند؛ نخست آن دسته از کارفرمایان که به دنبال ایجاد توسعه در کسب و کار خود هستند، ابعاد مورد نظر را همراه با کاربری سوله به اطلاع کارشناسان مستقر درشرکت سوله سازی می رسانند تا بهترین طراحی سوله با توجه به نیاز آنها در دستور کار قرار گیرد. گروه دوم که تعداد آنها نیز در سال های اخیر رو به افزایش است، کارآفرینان و مدیران استارت آپ های صنعتی و تولیدی هستند که موازی با پخته کردن ایده خام اولیه و تجاری سازی طرح، باید نیم نگاهی به تأمین فضای فیزیکی مناسب نیز داشته باشند. این دو گروه، متقاضیان اصلی صنعت سوله سازی محسوب می شوند.

کاربرد سوله

کاربرد سوله در مشاغل تولیدی

در مشاغل و کارخانه های مختلف تولیدی از سوله های در اندازه های مختلف استفاده می شود.

قطعه سازی و تأمین لوازم یدکی

ماشین آلات و تجهیزات در هر حرفه ای که باشند، از تعداد زیادی کد قطعه مجزا با کارکردهای مختلف تشکیل شده اند. بدیهی است که این قطعات در اثر کار مداوم و به مرور زمان، مستهلک شده و نیاز به تعویض خواهند داشت. مضاف بر این، همه روزه تعداد زیادی ماشین آلات جدید و دستگاه های تازه ساخته می شوند که نیاز به قطعات دارند. یک مورد دیگر از کاربرد سوله، تأمین فضای مورد نیاز گروه های قطعه سازی است. کار قطعه سازی به دلیل نیاز به دقت بالا و رعایت تلرانس های سخت گیرانه، عملاً نیاز به تخصص و تجربه و تعهد پذیری بالا دارد و تنها از عهده مجموعه های توسعه یافته بر می آید.

ماشین سازی از تولید تا مونتاژ

یکی دیگر از مواردی که در ذیل عناوین کاربرد سوله می توان به آن اشاره کرد، گروه های خودرو سازی هستند که به دلیل جنس فرآیندی که قرار است انجام شود، نیازمند ساخت سوله صنعتی هستند. البته ذکر این نکته لازم است که عمده فعالایت های این حوزه، به مونتاژ تعلق دارد و بخش کوچکی از فعالان این عرصه، به امر ماشین سازی در انواع مختلف آن اشتغال دارند.


کارشناسان فنی گروه صنعتی سپهر سوله آماده‌اند تا در قالب مشاوره‌های تخصصی، پاسخگوی سؤالات شما در زمینه برآورد قیمت سوله باشند. 09121815381 - 02833832


کاربرد سوله در مشاغل بزرگ مقیاس

در مشاغلی که از نظر متراژ زمین و پهناوری، محل آن بزرگ می باشد هم از سوله ها استفاده میشود .

صنایع وابسته به نفت، گاز و پتروشیمی

یکی از مهم ترین کاربردهایی که سوله می تواند در ابعاد بزرگ و در سطح پروژه های ملی و دولتی می تواند مطرح شود، سوله پتروشیمی است. در نواحی غرب، جنوب و جنوب غربی کشور که تجمع میدان های نفتی و گازی زیاد است، این کاربرد سوله را می توان به وفور مشاهده نمود.

کاربرد سوله در مشاغل خدماتی

در مشاغل خدماتی نیز از سوله ها به عنوان سازه های خود استفاده می کنند.

ورزشگاه ها و مجموعه های فرهنگی ورزشی

حتماً نام سالن ورزشی به گوش شما خورده است که البته نام سوله ورزشی، نام مناسب تری برای آن به حساب می آید. این سوله ها عمدتاً با سقف بلند و دهانه وسیع ساخته می شوند تا در قالب یک سالن ورزشی چند منظوره، میزبان برگزاری مسابقات ورزشی رشته های مختلف را باشد.

سالن های همایش، تئاتر و سینما

به منظور تأمین فضای مورد نیاز در بخش های فرهنگی و هنری، می توان از سوله استفاده نمود. سالن های آمفی تئاتر که به منظور اجتماعات و جلسات مورد استفاده قرار می گیرند، همچنین ایجاد فضای مناسب برای سالن های تئاتر و سینما را نیز می توان از مجموعه وسیع و بی انتهای کاربرد سوله قلمداد نمود.

نمایشگاه های دائمی و موقتی

نظر به قابلیت نصب آسان و سریع، سوله می تواند سازه مناسبی برای برگزاری نمایشگاه های فصلی یا استراکچر انتخابی برای ساخت و تأسیس نمایشگاه های دائمی باشد. سالن های نمایشگاهی عمدتاً دالان های موازی و طویل هستند که به منظور استقرار گروه های حاضر، غرفه بندی می شوند. کاربرد سوله در اهداف نمایشگاهی، بارها آزموده شده و امتحان خود را پس داده است.

پارکینگ ها

تدارک محلی مناسب برای پارک خودروهای پرسنل و مدیران و ایجاد مکانی برای توقف موقت خودروهای باربری، از اهداف مهم ساخت سوله پارکینگ به شمار می آیند. این نوع از سوله سبک را می توان به صورت های مختلفی نظیرسویه سایه بان ، دیوار کشی شده یا پارکینگ طبقاتی مورد بهره برداری قرار داد.

کاربرد سوله به عنوان سازه مکمل

اشاره شد که سوله به عنوان یک سازه ارزشمند و بسیار منعطف، قادر است نیاز طیف گسترده ای از مشاغل گوناگون را برآورده می کند. اما علاوه بر این، گاه شاهد این هستیم که کاربری سوله به انجام امورات فرعی و کارهای جانبی معطوف می شود. مثلاً سوله پارکینگ که در محوطه یک کارخانه ایجاد می شود، ارتباطی با رسالات اصلی مجموعه ندارد؛ یا بچه سوله احداث شده در مجاورت سوله اصلی، صرفاً به منظور اهداف ثانویه و فرعی مورد استفاده قرار می گیرد و لذا این مورد را نیز باید در زمره کاربرد سوله نوشت.

کاربرد سوله 2

انواع کاربرد سوله بر اساس حجم کاربری

سوله ها بر اساس حجم کاربری و همینطور وزن و وسعت آنها به چند دسته تقسیم میشوند .

  • کاربرد سوله سنگین

نوعی سوله است که عمدتاً اهداف مشاغل پیچیده تولیدی و صنایع سنگین را محقق می سازد و پاسخگوی طیف وسیعی از نیازهای این اَبَر واحد های صنعتی و تولیدی می باشد. با توجه به بزرگی و پیچیدگی این نوع خاص از سوله، صرفاً در مشاغل بزرگ و کاربری های عظیم نظیر کارخانجات پیشرفته، پالایشگاه ها، نیروگاه ها و مواردی از این دست به کار برده می شود.هزینه ساخت سوله سنگین ، عمدتاً بیش از دو حالت بعدی خواهد بود.

  • کاربرد سوله نیمه سنگین

آن دسته از گروه های صنعتی و تولیدی که ساخت محصول یا تولید کالا در ابعاد بزرگ را انجام می دهند، معمولاً در ذیل سوله نیمه سنگین طبقه بندی می شوند. ابعاد این نوع سوله نسبتاً بزرگ بوده و پس از کاربری های عظیم و بزرگ سوله، در رده دوم به لحاظ حجم کار و برآیند بارهای وارده قرار خواهند گرفت. کارخانجات تأمین قطعات و ساخت لوازم یدکی برای ماشین آلات متنوع، در این طبقه از کاربرد سوله قرار می گیرند. اگر شما هم از فعالان حوزه صنعت هستید و قصد ارتقاء کسب و کار خود را دارید،خرید سوله از نوع نیمه سنگین، می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد.

  • کاربرد سوله سبک

سوله سبک معمولاً جایی در صنعت ندارد و بیشتر به منظور تأمین اهداف فرعی و جانبی مورد استفاده قرار می گیرند. سوله سایه بان را می توان یکی از بارزترین موارد این گروه دانست که در این نوع از کاربرد سوله، عملاً فشار زیادی بر سازه نیست و بار سنگینی براستراکچر قرار نیست وارد شود. بر همین اساس طراحی و ساخت سوله سبک در دستور کار قرار می گیرد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.