قیمت سوله

قیمت سوله

سوله یک نوع سازه فلزی بوده که کاربرد های فراوانی داشته و جهت کمک به انواع کسب و کارهای تولیدی صنعتی طراحی و اجرا می شود. بنابراین امروزه طراحی و ساخت سوله ضروری بوده و روز به روز به تعداد افراد متقاضی ساخت سوله و استعلام کنندگان قیمت سوله افزوده می شود.

ساخت سوله اولین اقدام برای شروع انواع کسب و کار صنعتی، تولیدی و دیگر زمینه ها می باشد. یکی از مهمترین مسائل مورد بررسی در ساخت سوله برآورد هزینه و عوامل موثر بر قیمت سوله می باشد. ما در این مقاله سعی داریم تمام مواردی که بر قیمت سوله تاثیر گذار هستند را بررسی کنیم.

هزینه ساخت سوله

هزینه ساخت سوله وابسته به عوامل بسیار متعددی می باشد که هر کدام به نوعی سبب افزایش یا کاهش قیمت سوله خواهند شد. در ادامه این عوامل مهم و تاثیر گذار بر قیمت سوله را با هم بررسی خواهیم کرد.

قیمت سوله

عوامل موثر در قیمت ساخت سوله

عوامل موثر در قیمت سوله وابسته به عواملی چون متراژ دهانه سوله، کاربرد سوله، محل احدث سوله، نمای سوله، مصالح داخلی، استفاده از جرثقیل، وزن سوله، فوندانسیون، پوشش سقف سوله و ... بستگی دارد که در ادامه این عوامل را بررسی می کنیم.

متراژ دهانه سوله

متراژ دهانه سوله از مهمترین عوامل موثر بر قیمت سوله می باشد. منظور از دهانه سوله همان عرض و یا سمت ورودی سوله می باشد. ابعاد این قسمت از سوله تاثیر بسزایی در قیمت هر متر مربع از آن خواهد داشت به گونه ای که هر چه متراژ دهانه سوله بیشتر و عریض تر باشد قیمت سوله افزایش خواهد یافت.

کاربرد سوله

کاربرد سوله و نوع کاربری که خواهد داشت عامل مهم بعدی در تعیین قیمت سوله می باشد. منظور از نوع کاربری هدف ساخت سوله است. در ساخت سوله ابتدا می بایست مشخص شود که این سوله به چه هدفی و برای چه کاربردی تولید می شود و چه فعالیتی قرار است در آن صورت گیرد. کاربرد های سوله ها با یکدیگر تفاوت داشته و هر سوله برای هدف خاصی ساخته می شود تا بهترین کارایی را داشته باشد.

سوله ها معمولا دارای کاربرد های صنعتی، کشاورزی، دام و طیور، ورزشی، نمایشگاه و ... می باشند.

محل احداث سوله

زمین و محل احداث سوله عامل بسیار تاثیر گذاری بر قیمت سوله می باشد. طول و عرض زمین اجرای سوله و همچنین شیب آن و مقدار خاک برداری و خاک ریزی تاثیر مستقیم بر قیمت سوله خواهند داشت.

نمای سوله

طرح و نمای سوله یکی دیگر از فاکتور های تعیین کننده قیمت سوله می باشد. این که چه متریال و چه موادی در نمای بیرونی سوله کار شده باشد بر قیمت سوله تاثیر خواهد گذاشت.

مصالح داخلی سوله

استفاده از انواع مصالح و کفپوش در نمای داخلی سوله از عوامل تعیین کننده قیمت سوله نیز می باشد. معمولا در کفسازی سوله ها از بتن با ضخامت و یا مقاومت های مختلف استفاده می شود که هزینه متفاوتی را خواهد داشت.

جرثقیل سقفی

گاهی اوقات در ساخت سوله ها از جرثقیل سقفی استفاده می شود که سبب افزایش قیمت سوله خواهد شد.

وزن سوله

وزن سوله از عوامل بسیار مهم در قیمت سوله می باشد. یکی از متریال مورد استفاده در ساخت سوله فولاد می باشد که تعیین کننده وزن سوله است. هر چه فولاد بیشتری به کار رود وزن سوله نیز افزایش خواهد یافت.           

فوندانسیون سوله

هزینه فوندانسیون سوله بر مبنای وزن و تناژ میلگرد مصرفی و میزان بتن به کار رفته از عوامل تاثیر گذار برقیمت سوله خواهد بود.

پوشش سقف سوله

نوع پوشش سقف سوله عاملی است که بر قیمت سوله اثر خواهد گذاشت. سقف سوله ها معمولا از ورق گالوانیزه یا آلومینیوم و یا حتی ساندویچ پانل ساخته می شود که هر کدام از این موارد دارای قیمت متفاوتی می باشند.

سوله دو طبقه

در یک سری از کاربردهای سوله نیاز به ساخت طبقه دوم سوله می باشد. در صورت ساخت سوله دو طبقه قیمت سوله افزایش خواهد یافت.

قیمت سوله

ساخت سوله ارزان قیمت

ساخت سوله ارزان قیمت یکی از دغدغه های کارفرمایان و سفارش دهندگان سوله می باشد. اما اکثر افراد معتقد هستند که محصول ارزان برابر است با کیفیت پایین. اما به هیچ وجه اینطور نبوده و با دانستن اطلاعات درست و اصولی می توانید سوله ای با کیفیت بالا و در عین حال ارزان قیمت داشته باشید. همانطور که گفتیم یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار بر قیمت سوله وزن سوله خواهد بود. عمده وزن سوله نیز مربوط به فولاد مصرفی آن است. اگر بتوانیم با روش هایی خاص میزان فولاد مصرفی را کاهش دهیم به طوریکه از کیفیت کار کم نشود می توان گفت سوله ارزان قیمت خواهیم داشت که به این نوع سوله ها سوله سبک نیز گفته می شود. حال چگونه می توان میزان فولاد مصرفی را کاهش داد؟ سه روش برای ساخت سوله سبک و ارزان قیمت وجود دارد.

  • ساخت سوله خرپایی
  • ساخت سوله لوله ای
  • ساخت لوله یو بی ام (UBM)

با ساخت هر یک از این سوله هایی که ذکر شد می توانید سوله ارزان قیمت داشته باشید.

نحوه محاسبه قیمت سوله

نحوه محاسبه قیمت سوله به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله این عوامل طول و عرض و ارتفاع سول، ارتفاع دهانه سوله، تناژ میلگرد، فولاد مصرفی و ... بستگی دارد. اما نحوه محاسبه قیمت سوله بیشتر بستگی به نوع و کاربرد سوله خواهد داشت. با توجه به نوع کاربری سوله می توان قیمت سوله را بهتر محاسبه نمود.

قیمت سوله مرغداری

قیمت سوله مرغداری در درجه اول به ابعاد آن بستگی دارد. هزینه ساخت سوله مرغداری وابسته به قیمت هر متر مربع سوله مرغداری است. در اولین مرحله از تعیین قیمت سوله مرغداری می بایست ابعاد دهانه سوله، طول سوله و ارتفاع سوله را تعیین کرد.

قیمت سوله سبک

قیمت سوله سبک وابسته به هزینه های مربوط به ساخت آن پروژه می باشد.

ای هزینه ها شامل آهن(پروفیل، ورق و ...)، الکترود، رنگ آمیزی سوله، پیچ و مهره، حمل، نصب، جرثقیل، پوشش سقف، دیواره ها، تاسیسات، فوندانسیون، خاکبرداری و ... می باشد.

قیمت سوله ورزشی

قیمت سوله ورزشی وابسته به چند فاکتورمی باشد . این سه فاکتور شامل مساحت سوله ورزشی، ارتفاع سوله ورشی، نوع اسکلت و متریال مصرفی می باشد.

نکته مهم در قیمت سوله

در مجموع می توان گفت عوامل متعدد و مختلفی هستند که بر روی قیمت سوله تاثیر گذارمی باشند. اما نکته مهم در قیمت سوله سفارش ساخت سوله به تیم حرفه ای و خوش قول است تا پروژه مورد نظر را در بهترین زمان ممکن با کیفیت بالا اجرا نمایند. خوشبختانه گروه صنعتی سپهر سوله با داشتن تیم حرفه ای و با تجربه توانسته بهترین و با کیفیت ترین خدمات را تا کنون به مشتریان خود ارائه دهد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت سوله، قیمت استراکچر فلزی، قیمت سوله دامداری، قیمت سوله سنگین و ... با کارشناسان گروه صنعتی سپهر سوله تماس حاصل کرده تا در برآورد قیمت سوله مورد نظر شما را راهنمایی نمایند.