مقالات

سوله صنعتی - قیمت و هزینه ساخت

ساخت سوله صنعتی اولین اقدام برای راه اندازی تاسیسات صنعتی به شمار می رود. هر فعالیت صنعتی مستلزم مجموعه ای منحصر به فرد و بهره گیری از ویژگی های سوله صنعتی می باشد که مطابق با کاربری مورد نظر طراحی و اجرا شده باشد. سوله صنعتی در طیف گسترده ای و از ساده ترین صنایع تا پیچیده ترین صنایع کاربرد دارد. در طراحی سوله صنعتی با توجه به نیاز و کاربرد صنعت مورد نظر فاکتور های مختلفی از قبیل لوله کشی، سیستم انتقال هوا، بارهای وارده، سیستم های جرثقیل و ... جهت حداکثر میزان عملکرد و بهره وری در نظر گرفته می شود.

16 شهریور, 1401
ساخت سوله برای دامداری با قیمت ارزان

سوله ها سازه هایی فلزی هستند که جهت سرعت بخشیدن به امر سرعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند. به کار می روند. سوله ها کاربردهای متفاوتی دارند و برای اهداف گوناگونی هم به کار می روند. یکی از کاربردهای سوله طراحی و ساخت مکان های نگهداری انواع حیوانات از جمله دام، مرغ و طیور و ... می باشد. به این نوع سوله، سوله دامداری گفته می شود.

5 اردیبهشت, 1401
قیمت سوله ورزشی

یکی از کاربری های سوله ها در ساخت سوله ورزشی می باشد. امروزه در ساخت سوله های ورزشی از سازه های سنگین و پر هزینه بتنی استفاده نمی شود بلکه سازه های فلزی از جمله سوله ها در ساخت و احداث سالن های ورزشی به کار گرفته می شود. قیمت سوله ورزشی بنابر نوع رشته ورزشی و مساحت سوله ورزشی، ارتفاع سوله ورزشی، نوع اسکلت و متریال ورزشی متغیر می باشد.

23 فروردین, 1401
سوله پیش ساخته

سوله پیش ساخته سوله آماده تحویل است.

سوله پیش ساخته یک سازه‌ مدرن امروزی است که در ساخت آن از متریال فلزی پیش ساخته و به صورت یک طبقه و سقف شیب دار ساخته می شود. این نوع سوله‌ها در ابعاد مختلفی تولید و در محل مورد نظر، اجرا و مونتاژ می شوند. سازه پیش ساخته سوله، به دلیل ابعاد کوچک نیاز به فونداسیون ندارند و نصب آنها به سرعت انجام می شود. هدف از طراحی سوله های پیش ساخته دستیابی به یک سوله سبک و مقاوم می باشد. این سوله یکی از پرکاربردترین سازه های پیش ساخته در جهان می‌باشد.

18 اسفند, 1400
کاهش هزینه ساخت سوله

قدم اول در کاهش هزینه ساخت سوله تعیین نوع سوله است که باید با یک سوله ساز ماهر و متخصص مشورت شود. قدم دوم در این امر کاهش قیمت در هزینه های سوله سازی شامل خرید زمین، سازه سوله و قسمت ساختمانی است. از این رو باید در تمامی قسمت ها فعال عمل کرد و در مجموع هزینه را کاهش داد.

7 اسفند, 1400
قیمت سوله در شهرک صنعتی لیا

برخی عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت سوله عبارتند از متریال به کار رفته در پوشش سقف، دیوار و کف سوله، نصب جرثقیل، تعداد طبقات، ساختار کلی، نوع کاربری سازه، منطقه احداث و تجهیزات به کار رفته در سوله از جمله روشنایی و تهویه سوله و ...

25 بهمن, 1400
خرید سوله دست دوم یا نو

برخی افراد قصد دارند برای خرید سوله هزینه پایینی پرداخت کنند. این افراد به کیفیت و دوام بالای سوله توجهی نمی کنند و قیمت پایین را نسبت به مقاومت و کیفیت در اولویت قرار می دهند. این افراد معمولا به جای خرید سوله نو به دنبال خرید سوله دست دوم هستند و هرگز به منطقه جغرافیایی و آب و هوایی احداث سوله، خسارات و ضررهای پیش رو توجه خاصی نمی کنند، در نهایت متضرر واقعی می شوند.

19 بهمن, 1400
تجهیزات سوله سازی

تجهیزات و ماشین آلات سوله سازی امروزه بسیار متفاوت و با قیمت های متغیری در بازار موجود و مورد استفاده قرار می گیرند. با پیشرفت علم و تکنولوژی به روز، تجهیزاتی که برای ساخت سوله استفاده می شود هم تغییر می کنند و از ابزار آلات مجهز و پیشرفته ای برای ساخت سوله استفاده می شود که سازه ای با استحکام بالا، مقاوم و ایمن ساخته شود. طراحی سوله های مدرن نیز با سوله های قدیمی تر متفاوت می باشد. در سوله های قدیمی عمدتا از ابزارهای به روز استفاده نمی شد، به همین دلیل امروزه همگان به دنبال سوله های نوین و مدرن می باشند تا در اسرع وقت ساخته شوند و هزینه های ساخت زیادی را بهمراه نداشته باشند.

12 بهمن, 1400
ساخت سوله تیرورقی

سوله تیر ورقی با استفاده از متریال فولاد با کیفیت و مرغوب و با بهینه سازی نقشه ها و طراحی ها و نصب مهاربندی های مناسب در نقاط مهم سازه، بالاترین سطح استحکام را به عنوان یک سازه اسکلت فلزی فراهم می کند.

9 بهمن, 1400
۱۰ ترند برتر ساختمان سازی دنیا

جهت بهبود مدیریت ساخت و ساز، صنعت ساختمان‌ سازی در حال بهره ‌گیری کامل از تکنولوژی روز است. ترندهای اصلی ساختمان ‌سازی شامل مدل‌ سازی اطلاعات ساختمان یا به اصطلاح BIM، رباتیک ‌های ساخت ‌و ساز و استفاده از مواد پیشرفته در ساخت می ‌باشد. در این مقاله ۱۰ ترند برتر ساختمان ‌سازی دنیا در سال جدید را بررسی خواهیم کرد.

15 دی, 1400
انتخاب بهترین درب سوله انبار

انبار یکی از بخش های مهم در شرکت های تولیدی و انواع کسب و کار می باشد. انبار نیازمند فضایی امن و ایمن برای نگهداری کلیه مواد و کالاهای شرکت می باشد. هر انبار باید حداقل دارای دو درب یکی در طول و یکی در عرض سازه باشد به طوریکه یکی از درب ها باید جهت عبور و مرور ماشین ها و تجهیزات طراحی شود. درب انبارها باید از جنس فلز و سطح داخلی آن صاف و بدون شکاف و درز باشد. درب بزرگ انبار باید دارای یک درب کوچک جهت تردد پرسنل و دریافت و ارسال کالا و اجناس نیز باشد.

5 آبان, 1400
نکات مهم در اجاره سوله

بسیاری از واحدهای تولیدی برای تولیدات و فعالیتهای کاری خود نیاز به کارگاه های مجهز دارند. اجاره سوله مناسب همواره برای تولیدکنندگان، صنعتگران، کشاورزان و بازرگانان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در برخی موارد ممکن است شرایط لازم جهت طی مراحل قانونی احداث، هزینه و زمان مورد نیاز جهت ساخت سوله فراهم نباشد و یا اینکه نیاز به سوله مادام نباشد، از این رو بهترین راه حل نمونه قرارداد اجاره سوله است.

27 مهر, 1400
نکات مهم در خرید سوله

جهت خرید سوله صنعتی در داخل شهرک صنعتی، قبل از تنظیم هرگونه قرارداد یا قولنامه به دفتر هیات مدیره شهرک صنعتی مراجعه نمایید و از جزئیات دادگاه مورد معامله مطلع شوید. این مرجع در حکم اداره ثبت و اسناد و املاک می باشد که رزومه و سوابق آن ملک مورد نظر در آنجا محفوظ است و شما می توانید از بدهی های احتمالی خلع ید، مسایل حقوقی و موارد رهنی ملک مطلع شوید. در نهایت پس از بررسی های لازم اقدام به خرید سوله نمایید. برای خرید سوله باید فاکتورهای مهمی همچون اجزا سوله، ابعاد و متراژ سوله و متریال مصرفی در ساخت سوله را مد نظر قرار دهید.

26 مهر, 1400
Construction contractor پیمانکار ساختمانی

هر پروژه ساختمانی و ساخت و ساز ابعاد مختلفی را در می گیرد که انجام تمام این موارد برای افراد عادی غیر قابل انجام نیست. ساخت هر سازه ای نیاز به تخصص و محاسبات خاص خود دارد که باید مسئولیت انجام و اجرا را به متخصصین همان امر تحت عنوان شغلی پیمانکار اجرای عملیات ساختمانی اختصاص داد. داشتن آگاهی درست از مسئولیت‌ها و تعهدات کاری یک پیمانکار ساختمانی برای هر کارفرمایی الزامی است.

24 مهر, 1400
نمونه قرارداد ساخت سوله

قرارداد ساخت سوله یکی از انواع قرارداد پیمانکاری است. در قرارداد ساخت سوله، سفارش ساخت یک سوله به سوله ساز داده می‌شود. در یک قرارداد پیمانکاری از افرادی که در زمینه ساخت سوله فعالیت دارند، خواسته می‌شود که مسئولیت ساخت سازه مورد نظر را بر عهده بگیرند. در این راستا سوله جایگاه ویژه‌ای در ساخت و ساز و صنعت دارد و امروزه بسیاری از شرکت های ساخت و ساز در این حوزه مشغول به فعالیت هستند.

20 مهر, 1400
نصب سوله

پس از انتقال اجزا اسکلت به محل احداث پروژه، مرحله نصب سوله آغاز می‌شود. مرحله نصب اسکلت سوله به روش های جوشی یا پیچ و مهره‌ای انجام می شود. نصب سوله باید با دقت تمام و رعایت جزئیات دقیق نقشه صورت پذیرد، در این صورت اسکلت سوله گونیا می شود به عبارتی اجزا سوله متقارن و زاویای آن متناسب خواهد شد. اگر نصب اسکلت سوله به صورت تخصصی و توسط متخصصین کار انجام نشود، اندازه اسکلت سوله در ابتدا و انتهای سوله و یا سقف و کف سوله دارای مقادیری متفاوت خواهند بود و زوایا و گوشه‌های سازه اختلاف درجه پیدا می کنند می‌گردد که در نهایت باعث تحمیل فشار مازاد به مقاطع اتصال و بروز خطرات تخریبی پس از گذشت مدت زمان کوتاهی می‌شود.

18 شهریور, 1400
طراحی سوله

طراحی سازه بر ساخت سازه اولویت دارد تا زمانیکه ایرادات نقشه و تداخلات طرح به طور کامل بررسی و بر طرف نشود، نقشه ها برای ساخت قطعات ارسال نخواهند شد. چرا که اگر کوچکترین ایراد و اختلافی در طراحی سوله وجود داشته باشد و مرتفع نشده باشد، می تواند در مراحل بعدی پروژه ساخت سوله که تولید قطعات و نصب سوله می باشد را دچار اشکال کند. این امر نتیجه ای جز بروز وقفه در کار و تحمیل هزینه های اضافی و گزاف در پی نخواهد داشت

16 شهریور, 1400
درب سکشنال صنعتی

درب سکشنال به عنوان پدیده ای نو ظهور در سوله ها و ساختمان های هوشمند و مدرن امروزی کاربرد فراوانی دارد. در کارخانجات و صنایع جهت جلوگیری از اتلاف انرژی، سرعت بخشیدن به کارها و بهره وری بیشتر از درب‌ های اتوماتیک صنعتی استفاده می‌شود. تردد نامحدود، استهلاک و خرابی این درب ها به علت صنعتی بودن بسیار پایین است. در کارخانجات و واحدهای صنعتی که از ماشین آلات بزرگ صنعتی برای انتقال کالاها و وسایل بسیار بزرگ استفاده می شود نصب و تعبیه درب های برقی صنعتی یک امر مهم تلقی می شود چرا که باز و بسته کردن درب های صنعتی بزرگ و بلند با نیروی مکانیکی و یا انسانی دشوار و کند خواهد بود.

13 شهریور, 1400
درب اتوماتیک کشویی

درب های اتوماتیک صنعتی اکثرا در پارکینگ ها، آشیانه هواپیماها و واحدهای صنعتی که به کررات عبور و مرور در آنها انجام می شود کاربرد دارند، در اینگونه مکان ها درب های اتوماتیک صنعتی راحتی عملکرد، سرعت و صرف جویی در انرژی را به ارمغان می آورند که به معنای ضریب ایمنی و طول عمر بالای این درب هاست.

13 شهریور, 1400
ستون گذاری سوله

ستون عضوی اساسی و اولیه در نصب سازه می باشد که بارهای وارده از طبقات، سقف و دیوارها، تیر و شاه تیر به آن منتقل می­گردد. وظیفه ستون انتقال این بارها به پی و سپس به زمین است. اولین گام در شروع ساخت سازه فلزی تهیه نقشه هاى سازه و تعیین محل ستون های سازه است. برای تعیین محل مناسب جهت جایگذاری ستون ها باید به پلان معماری سازه توجه خاص داشت. معمولا بر اساس نوع سازه انتخاب شده از طرف مهندس محاسب و بارهای وارد بر سازه، محل تقریبى ستون ها مشخص مى شود.

8 شهریور, 1400
ابعاد ستون سوله

ستون‌ ها از مهمترین اجزاء در ساختمان‌ سازی هستند که وظیفه تحمل ثقل و سنگینی بار یک سازه را بر عهده دارند. برای ساخت سازه ای محکم و ایمن باید ستون ها استحکام زیادی داشته باشند. ستون ها از اعضای ساختاری عمودی یک سازه به شمار می آیند که بارها را عمدتا در حال فشرده سازی حمل می کند. ستون ها بارها را از سقف، دال کف، دال سقف یا از یک تیر به یک کف یا پایه منتقل می کند. ستون ها دارای لحظه های خمش در مورد یک یا دو محور مقطع می باشند. انواع مختلفی از ستون ها وجود دارند که در قسمت های مختلف یک سازه فلزی یا بتنی مورد استفاده قرار می گیرند.

3 شهریور, 1400
اصول ساخت سوله

جهت حذف هزینه های جبران ناپذیر و افزایش سطح کیفیت کار ساخت سوله، قبل از اجرا باید اقدام به طراحی و بررسی جزئیات و تهیه نقشه های کلی و جزئی سوله نمایید. نادیده گرفتن اصول ساخت سوله و فاکتورهای استاندارد سازی سوله ممکن است خسارات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. به منظور طراحی هر چه بهتر سوله استاندارد خود حتما با گروه صنعتی سپهر همراه شوید.

2 شهریور, 1400
مشخصات فنی سوله استاندارد

برای در اختیار داشتن سوله استاندارد و مناسب باید نوع کاربری مشخص باشد. بعد از انتخاب سوله باید طراحی سوله توسط طراحان متخصص این امر انجام پذیرد چرا که کوچکترین خطا و بی دقتی در طراحی سوله مشکلات و ضررهای جبران ناپذیری را در پی دارد. مهمترین اصل در ساخت سوله استاندارد شناخت مشخصات فنی سوله استاندارد است که باید سازندگان سوله به طور کامل از مفاد و جزئیات آن آگاهی کافی داشته باشند تا بتوانند سوله ای استاندارد را در اختیار مشتریان قرار دهند.

31 مرداد, 1400
سوله سردخانه

ساخت سوله سردخانه با توجه به نوع کاربری آن، به روش های مختلفی ساخته می شود. مناسب ترین سوله برای سردخانه های دائمی سوله های تیرورقی می باشند. سوله های تیرورقی به دلیل استحکام بالایی که دارند برای این کاربری بسیار مناسب هستند. به کمک سوله های تیرورقی، شرایط ساخت سردخانه هایی با ارتفاع زیاد و دهانه های بزرگتر فراهم میشود.

23 مرداد, 1400
ساخت سوله سبک

سوله سبک نسبت به دیگر سازه ها دارای وزن کمتری هستند. اختلاف وزن به دلیل مصرف کمتر آهن در سوله سبک می‌باشد. سقف سازه های فلزی سبک مطابق با محاسبات خاص به صورت شیب دار طراحی می‌شود. قیمت ساخت سوله سبک نیز نسبت به سازه های سنگین تفاوت قابل توجهی دارد. سوله سبک سازه ای ضعیف و بی کیفیت نیست بلکه این سازه از استقامت بالایی برخوردار است و در انواع شرایط محیطی از جمله بارش شدید باران و تگرگ، برف، وزش باد و طوفان، زلزله و ... مقاوم است. در ساخت این سوله مدرن از فولاد بهینه استفاده میشود و از منظر مقاومت و کارایی برابر با سوله‌های سنگین می‌باشند.

19 مرداد, 1400
ساخت سوله سنگین

سوله سنگین تمام نیازهای صنایع سنگین و کارخانجات تولیدی بزرگ را تأمین می نماید. سازه های صنعتی با توجه به کاربردها و صنایع مختلف در نقشه ها و ابعاد متفاوتی ساخته می شوند که بتوانند نیازهای کاربری های مختلف در هر حجم و توانی را پاسخ دهند. سوله صنعتی از مهمترین سازه های صنعتی محسوب میشود که با توجه به ویژگی های ساختاری متمایزی که دارد، بهترین انتخاب در حوزه های مشاغل صنعتی و تولیدی می باشد. از دیدگاه وزن استراکچر نهایی، سوله را می توان به سه گروه سوله سنگین، سوله نیمه سنگین و سوله سبک تقسیم نمود که هر کدام در جایگاه و کاربرد مکانیزم ساخت متمایز و کارایی متفاوتی دارند.

17 مرداد, 1400
ساخت سوله با پوشش ساندویچ پانل

امروزه سوله ها در صنایع مختلفی جهت کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. برای ساخت یک سوله منحصر بفرد که تمام معیارهای استاندارد سوله مناسب را دارا باشد باید از بهترین متریال ها و طراحی و نقشه اصولی بهره ببرد، ساندویچ پنل یکی از عناصری است که میتواند یکی از مهمترین عناصر در حفظ انرژی و ساخت بهینه سوله مورد استفاده قرار بگیرد. طول سالن، طبقات داخلی، بار برف و بارش منطقه و همچنین عرض سالن از جمله مواردی هستند که باید در ساخت دیوار‌ها و سقف‌های سوله با کمک ساندویچ پانل ها در نظر گرفته شوند.

16 مرداد, 1400
سوله K-Span

K-Span یک سیستم ساختمانی منحصر به فرد و یک سازه رقابتی است که تاکید اکید بر کیفیت بالا، کاهش هزینه، زمان تحویل پایین و خدمات پس از فروش دارد. به دلیل اینکه در سقف این نوع سازه ها از پنل های قوسی و صاف از جنس فولاد به صورت از پیش رنگ آمیزی شده با کیفیت بالا با نصب سریع و هزینه کم استفاده شده است یک سازه کامل و همه کاره است.

12 مرداد, 1400
سوله استاندارد

سوله استاندارد مطابق با تعریف سازمان نظام مهندسی و آئین نامه های بین الملل به سازه ای گفته می شود که زیرسازی و نوع فرآیند فونداسیون مطابق با وزن نهایی سوله انجام شود، کیفیت فولاد اسکلت فلزی و دفترچه محاسبات سوله مورد قبول مراجع نظارتی و مطابق با سازه نهایی باشد، گواهی کنترل کیفیت و برگه های بازرسی دریافت و به تأیید مراجع محاسب سازه رسیده باشد.

6 مرداد, 1400
سوله انبار

کاربرد سوله انبار در ذخیره کردن محصولات کشاورزی، صنعتی، غیر صنعتی، نظامی، نگهداری تجهیزات، دستگاه ها، ابزارآلات و ... می باشد. انبار و ذخیره کالاها و محصولاتی که قابلیت ماندگاری دارند سبب افزایش استفاده بهینه از فضای موجود، محفوظ ماندن کالاها و محصولات از شرایط بد آب و هوایی همانند برف و باران و سرما و گرما و انباشته کردن محصولات برای فروش در زمان آینده می شود.

3 مرداد, 1400
سوله انبار غلات

یکی از مهمترین منابع سودآور در حوزه کشاورزی در اختیار داشتن سوله جهت انبار غلات میباشد. سوله انبار غلات مکانی مناسب برای ذخیره سازی و نگهداری غلات بخصوص در فصل برداشت میباشد. یکی از دغدغه های مهم کشاورزان جمع آوری محصولات، نگهداری، انبار غلات و و ارسال به موقع و سریع به بازار میباشد، تا هم محصولات از بین نروند، هم دستخوش آسیب های طبیعی نشوند و در نهایت هرچه سریعتر به حق الزحمه خود دست پیدا کنند. سوله انبار غلات یکی از بهترین و مهمترین پیشنهادات برای کشاورزان میباشد تا محصولات تولیدی خود را با خیالی راحت ذخیره نمایند و در زمان مناسبی به فروش برسانند و یا از آن در آینده استفاده کنند.

2 مرداد, 1400
سوله گلخانه

صنعت کشاورزی به صورت مدرن و سنتی یکی از مهمترین حلقه های زنجیره صنایع غذایی در ایران میباشد. به دلیل افزایش جمعیت و میل به کشاورزی مدرن هر روزه شاهد پیشرفت و رشد چشمگیری در این صنعت هستیم. کمبود آب و کاهش ذخایر زیر زمینی کم کم آینده این صنعت را با خطر مواجه کرده است. امروزه با روی آوردن مردم به محصولات ارگانیک و طبیعی، کشاورزی سنتی جای خود را به کشاورزی نوین و مدرن میدهد. کشت گلخانه ای یکی از دستاوردهای کشاورزی نوین است که نیاز به زیر ساختهای امروزی و پیشرفته از جمله سوله گلخانه و دیگر تجهیزات مورد نیاز این حوزه دارد.

2 مرداد, 1400
قیمت سوله دامداری

سازه دامداری باید با کیفیت و مقاوم ساخته شود و قابلیت نصب انواع ماشین آلات، ابزار و تجهیزات جانبی را داشته باشد. برخی تجهیزات که در سوله های دامداری مورد نیاز هستند عبارتند از: تهویه هوای مناسب، سیستم گرمایشی و سرمایشی، روشنایی، محل علوفه دام و… . علاوه بر قابلیتهای ذکر شده باید قیمت تمام شده سوله ارزان و نصب آن آسان و سریع باشد. این ویژگیها باعث کاربرد گسترده سوله در حوزه دامداری شده است.

2 مرداد, 1400
سقف عرشه فولادی

عرشه فولادی مجموعه ای متشکل از ورق‌های فلزی (فولادی) گالوانیزه موجدار است که در ساخت سقف و کف سازه فولادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سقف عرشه فولادی، ساختار ساده و انواع متنوعی دارد که بر روی تیر آهن سوار می‌شود و سکوی بادوامی را ایجاد میکند. ویژگی‌های منحصر به فردی نظیر مقاومت نسبی، هزینه کم و اجرای ساده و سرعت اجرای بالا باعث کاربرد گسترده این سقف در ساخت سازه‌های مختلف شده است.

26 تیر, 1400
سوله کارگاهی

سوله کارگاهی مکان بزرگی است که قابلیت جای دهی انواع ماشین آلات بزرگ صنعتی، خطوط تولید، جرثقیل های صنعتی و ... را دارا میباشد. یکی از سازه های پرکاربرد در مشاغل تولیدی و صنعتی سوله کارگاهی میباشد. مشاغلی که نیاز به فضای وسیع، تجهیزات بزرگ و سنگین دارند بیش از دیگر مشاغل نیاز به سوله کارگاهی دارند. نیاز به سوله کارگاهی در مشاغل صنعتی و تولیدات کوچک و عظیم به شدت حس میشود.

23 تیر, 1400
سوله بهداشتی

از نظر کاربری و کارایی که سوله بهداشتی دارد، باید تدابیر ویژه ای اندیشیده شود تا تمام الزامات و شرایط بهره برداری از این سوله به نحو کامل انجام شود. بر همین اساس در طراحی، ساخت، نصب و تجهیز این نوع سازه نیاز به علم و تخصص بالا و سابقه درخشان در حوزه ساخت سازه های فلزی و فولادی میباشد. شرکت صنعتی سپهر سوله با افتخار اعلام میکند که سابقه ساخت و نصب چندین سوله بهداشتی شرکت ها و تولیدات به نام و بزرگ کشور را در پرونده کاری خود گنجانده است. از این رو با اطمینان خاطر میتوانید ساخت سوله بهداشتی خود را به متخصصین ما بسپارید.

22 تیر, 1400