اعتبار اسنادی (LC) با طرح طراوت بانک صادرات در قراردادهای فروش سپهر سوله

گروه صنعتی سپهر سوله جهت بهبود فرآیند فروش و رفاه حال کارفرمایان و مشتریان، مطالب کامل و شفافی را تحت عنوان معرفی طرح طراوت بانک صادرات در اعتبارات اسنادی (LC) برای خدمت رسانی به متقاضیان عزیز ارائه می ­نماید. بانک صادرات یکی از بانک های طرف قرارداد در زمینه اعتبار اسنادی با شرکت صنعتی سپهر سوله می باشد.

«در طرح طراوت بانک صادرات واحدهای تولیدی با اعتبارشان خرید می‌کنند»

اعتبار اسنادی

طرح طراوت بانک صادرات چیست؟

طرح طراوت برای ساخت سوله در واقع یک طرح اعتباری ویژه تولید است که واحدهای تولیدی به پشتوانه آن می‌توانند محصولات خود را به ‌صورت نسیه به خریداران بفروشند و مواد اولیه مورد نیاز خود را بصورت نسیه خرید کنند. به زبان ساده‌تر اینکه خریداران در صورت نداشتن نقدینگی کافی می‌توانند، در ازای اعتبارات اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار (ال سی) که توسط شعب بانک صادرات و در قالب عقد خرید دین صادر می‌شود، سوله موردنیاز خود را از تولیدکنندگان خریداری کنند.

چطور باید از طرح اعتباری طراوت استفاده کنیم؟

متقاضیان دریافت اعتبار طرح طراوت باید به شعبه بانک صادراتی که در آن حساب دارند مراجعه و بعد از ارائه مدارک و الزامات مورد نیاز، نسبت به صدور اعتبار اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار (ال سی) مورد نیاز در وجه شعبه بانک صادراتی که از سوی فروشنده معرفی ‌شده است، اقدام کنند. در واقع در این طرح واحدهای تولیدی می‌توانند محصولات خود را به ‌صورت نسیه و حداکثر 360 روزه و در قبال گشایش اعتبار اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار بانک صادرات ایران به نفع واحد تولیدی از سوی خریدار به فروش برسانند. همچنین خریداران مواد اولیه واحدهای تولیدی در این طرح امکان خرید نسیه تا 6 ماه در قبال اعتبارات اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار بانک صادرات به نفع فروشنده توسط واحدهای تولیدی را دارند.

مطالعه کنید: در این مقاله در مورد قیمت سوله صحبت و عوامل مختلفی که بر روی قیمت نهایی ساخت سوله تاثیر گذار هستند را بررسی می کنیم.

امکان نقد کردن ال سی در طرح طراوت وجود دارد؟

دریافت ‌کننده ال سی می‌تواند با پشتوانه قرار دادن LC دریافتی نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کند و در واقع آن را پشتوانه‌ای برای خرید مواد اولیه خود قرار بدهد. اما اگر دارنده ال سی تمایل به نقد کردن آن قبل از موعد سررسید و بلافاصله بعد از تحویل از سوی خریدار داشته باشد، بانک عامل با کسر سود و کارمزد مربوطه نسبت به نقد کردن ال سی اقدام خواهد کرد.

اعتبار اسنادی

«در طرح طراوت بانک صادرات واحدهای تولیدی با اعتبارشان خرید می‌کنند»

اعتبارات طرح طراوت شامل چه افرادی می‌شود؟

طبق اعلام بانک صادرات تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی واحدهای تولیدی، فروشندگان مواد اولیه به واحدهای تولیدی، بنکداران و خریداران عمده محصولات واحدهای تولیدی و خرده‌فروشان و مصرف‌کنندگان نهایی محصولات تولیدی می‌توانند از طرح طراوت استفاده کنند و بر اساس شرایط حساب بانکی و پشتوانه‌هایی که قابل ‌ارائه دارند، از اعتبارات این طرح بهره‌مند شوند.

شرایط دریافت اعتبارات طرح طراوت

متقاضیان استفاده از طرح طراوت می‌توانند به پشتوانه میانگین حساب‌جاری یا کوتاه‌مدت خود که باید 10 تا 15 درصد میزان اعتبار مورد نیاز را پوشش دهد یا واریز نقدی 10 درصد از مبلغ اعتبار مورد نیاز نسبت به دریافت اعتبار اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار اقدام کنند. ضمن اینکه دریافت اعتبار به پشتوانه وثایقی چون سند ملکی نیز امکان‌پذیر است.

مزایای طرح اعتباری طراوت

طرح اعتباری طراوت ضمن اولویت دادن به بخش‌های تولیدی جهت استفاده از تسهیلات و تعهدات بانکی، تأمین نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی را نیز تسریع و تسهیل می‌کند. ضمن اینکه هم ‌زمان با افزایش سهم بخش تولید از اعتبارات بانکی، هزینه‌های تولید از طریق کاهش هزینه‌های مالی واحدهای تولیدی به‌ واسطه استفاده از اعتبارات اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار به ‌جای تسهیلات بانکی نیز کاهش پیدا می‌کند.

یکی از مهم‌ترین اهداف سوله سازی سپهر سوله، تلاش برای بهبود اوضاع اقتصادی و رونق کسب‌ و کار است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.